סערה פוליטית בעקבות פוסט בפייסבוק שפרסמה תושבת העיר, ניצן וייסברג, פעילה חברתית ומרצה, שבין היתר פעילה ב"הוד השרון חופשית", בו בין היתר כתבה כי "נתניהו רוצה להיות הפינושה שלנו". 

ניצן וייסברג. צילום: מתוך הפייסבוק

בפוסט הארוך, כפוסטים רבים שלה, גוללה וייסברג את משטרו של פינושה שרצח ועינה אלפים מבני עמו, ואת הגיבוי שקיבל מהנשיא ניקסון, ומצאה קווים מקבילים בין התקופה ההיא לתקופתנו כיום ו"לאחוות הרודנים" שהתקיימה אז, כמו היום בין פוטין, טראמפ ונתניהו. 

"כל מי שמסתכל על קמפיין 'ליגה אחרת' ורואה את נתניהו עם טראמפ ונתניהו עם פוטין", כתבה וייסברג, "לא יכול שלא לחשוב איך אינטרסים משותפים הביאו את ריצ'רד ניקסון הנוכל לעזור בהחרבת הכלכלה הצ'ילאנית, וביסוס שלטונו של רודן רצחני מושחת. אחוות הרודנים. פינושה תכלס מת בשיבה טובה. וניקסון קיבל חנינה. אבל לרצח, לעינויים, להעלמות אנשים, לשחיתות, לעוני, לסבל האנושי - אין מחילה. נתניהו רוצה להיות הפינושה שלנו. לא ניתן לו". 

לקריאת הפוסט המלא לחצו כאן

בעקבות דברים אלו התעוררה סערה פוליטית לאחר שדבריה פורסמו בעיתון הימני דתי מקור ראשון, והרשתות החברתיות געשו בתגובות ושיתופים בעדה ונגדה משני צדי המתרס הפוליטי. 

תנועת השמאל "מחזקים" גיבתה את ויסברג לנוכח המתקפה וכתבה: "הכירו. זאת ניצן ויסברג. אקדמאית. מרצה. אמא. אקטיביסטית. והיום היא סומנה. למה? כי לניצן אכפת. אכפת לה מהבית ספר בה הילדים שלה לומדים. אכפת לה מהשכונה ומהעיר שלה. אכפת לה גם מעתיד המדינה בה היא חיה...היא אחת מהאקטיביסטיות הכי חשובות במאבק נגד הדתה. בהוד השרון, שם היא מתגוררת, היא הובילה קרב חשוב נגד עמותות דתיות שנכנסו לתוך בתי ספר חילונים. ניצן מבינה את התחכום של הימין הדתי, והנסיונות שלו 'להתנחל בלבבות'...מה כתבה בפוסט שהוא כזה גרוע? ש"נתניהו רוצה להיות הפינושה שלנו"...

אנחנו לא רוצים להתמקד במי שתוקף את ניצן. אנחנו רוצים להתמקד בניצן ובפעילות שלה. בכמה שנים שהיא פעילה, היא הראתה לנו איזה שינוי אדם אחד יכול לעשות. איזה שינוי פילוסופי, טקטי, וערכי אישה אחת, עם דרך, יכולה לעשות. ואנחנו מחזקים אותה".