עיריית הוד השרון מבצעת עבודות ניקוז ברחובות אשכול, פדויים ומולדת במרכז העיר שלא נעשו במשך שנים. למרות שהתושבים מברכים על עבודות הניקוז הנדרשות לקראת החורף, הם כועסים על כך שהעירייה מבצעת "מחטף" ועל הדרך מכשירה על חשבון שטחים ירוקים גם חניות. 

תושב הרחוב: "איך אושרה תוכנית של הרס שטח ציבורי עם קצת ירוק ודשא שקיימים פה ברחוב שלנו מזה כ-30 שנה להיהרס? בעבור מה? 7 חניות לרכבים!? ומה קיבלנו בתמורה לשנות הסבל הרבות של תשתיות קורסות והצפות חוזרות ונשנות, שנה אחרי שנה- עד שסוף סוף העירייה היקרה שלנו החליטה לעשות מעשה ולשפר את מערכת הניקוז במשולש הרחובות (אשכול / פדויים / מולדת), לא יכלה להתאפק ועשתה מחטף לא ראוי ולא מוסרי ופגיעה בשטח ציבורי ירוק ללא שום הודעה מוקדמת וללא שום אפשרות לתת לציבור התושבים להביע דעה או התנגדות. 

צילומים: פרטי

"כרגע נוצרה פה מדרכה ברוחב של 50 ס"מ שלא מאפשרת לעגלה עם תינוק לעבור פה מבלי שעובר האורח ירדו לכביש או לדרוך אחד על השני. שלא לדבר על ילדים שחוזרים מבי"ס על אופניים וצריכים לנווט את עצמם בזהירות על המדרכה הצרה הזאת.

"מדובר בציר מרכזי שבו עוברים ורכבים יום יום תלמידים לחט״ב הראשונים שנמצא בסמוך. עליהם חשבת? איך אתה דואג להם למדרכה בטוחה שיוכלו להשתמש בה בבטחה? והכל בשביל מה? 7 חניות?". 

צילום: פרטי

תושבת נוספת המתגוררת ברחוב אשכול 10 מביעה אף היא את מחאתה: "איך הייתם מרגישים אם ביום בהיר אחד עיריית הוד השרון משנה את מתאר חזות הבניין שלכם? יש עבודות תשתית וניקוז ברחובות אשכול, פדויים שבאמת אחרי שנים של בעיות בימי הגשם החורפיים יבואו על תיקונם, אבל...יש כאן מחטף רציני, על הדרך מורידים דשא ושטח ירוק למען עוד כמה חניות למכוניות. דיירי בנין אשכול 10 עומדים משתאים נוכח העבודות האינטנסיביות להכשרת החניה. פחות ירוק יותר אספלט. בשלט המודיע על עבודות הניקוז כתוב תשתיות לניקוז לא כתוב תשתיות לחניה". 

מדרכות צרות. צילום: פרטי

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי הגיב לתלונות התושבים ברשתות החברתיות: "מדובר בעבודת תשתית רחבת היקף שנועדה לפתור את מצוקת הניקוז ברחוב. במסגרתה, הושלמה חניה על שטח ציבורי שזה היעוד שלו והייתה מסומנת כחניה, פשוט לא בוצעה עד היום.

"הסיבה המרכזית היא מצוקת החניה כפי שעולה יום יום מפניות התושבות והתושבים. ברחוב מקביל מתבצעת הכפלת חניה ל-15 מקומות וכך אנו מקווים שיוקל קצת על תושבות ותושבי הרחוב.

"לעניין השקיפות, חולק פלאייר שמסביר על העבודות לפני שהתחילו (נכון, החניות לא צוינו שם וזה יתוקן לפעמים הבאות) אבל הפלאייר כן מפנה לאתר העירייה שבו, מתוך רצון לייצר שקיפות מיטבית, היה ניתן לראות את כל התוכנית כבר לפני תחילת העבודות. אגרונום מלווה את העבודות כדי לוודא שאין ולא תהיה פגיעה בעצים.
פרק זמן סביר לאחר סיום עבודות התשתית בו יתאפשר לגלות תקלות אם יש, יתבצע גם ריבוד מלא לכביש כדי לשפר את האיכות והנראות".