"היה מזעזע", "צפוף, עמוס ונוראי", "ברחנו משם": אלה התגובות של תושבי הוד השרון על הפורימון העירוני שאירגנה העירייה בשבוע שעבר, בפארק השחר במרכז העיר. הנושא אף גרר דיון רחב היקף בדף הפייסבוק "פורום אביב - למען התושבים".

"ממש לא נהנינו מהפורימון בעיר השנה", אומרת אדוה מאור-לוין, מהוד השרון. "הגעתי לפארק עם ילדה בת ארבע ועם ילד בן שש. היה כל כך עמוס וצפוף, לא יכולתי להתקדם, כל הזמן הייתי בפחדים שהילדים יילכו לאיבוד. לא יכולנו לראות את המופעים, לא הצלחנו להתקרב לדוכנים או להגיע לשירותים, ואחרי שעה התקפלנו וחזרנו הביתה. הילדים היו מאוכזבים מאוד".

פארק השחר. קטן מדי? | צילום ארכיון: אסף פרידמן

גלית צור, תושבת אחרת, מצטרפת לטענות: "בלב כבד אני אומרת, היה פשוט מזעזע. לא ברור לי למה מנסים לדחוף את כל התושבים לפארק קטן. היה עמוס וצפוף, והיינו כל הזמן בחרדות. דחפו את הילדים שלי, דרכו להם על הרגליים, הם לא ראו כלום וביקשו לחזור הביתה. לא ברור לי למה לבחור בפארק השחר, כשיש פארקים גדולים יותר כמו פארק ארבע העונות".

עוד תושב: "בשנה שעברה סגרו את רחוב הבנים, ועשו ממנו מדרחוב מגניב, והשנה העבירו את כולם לחגוג בפארק השחר הקטן, והיה פשוט נוראי. הסתלקנו משם מהר כמו שבאנו. חבל שאין חשיבה לעומק.לא ניתן היה לשמוע את המנחים. רק קומץ האנשים שעמדו בקרבת הבמה הצליחו ליהנות מהמופע. הארגון היה מרושל מאוד. נראה שבעירייה לא מבינים את גודל האוכלוסייה. באנו עם ציפיות בגלל הנהלת העירייה החדשה, והתאכזבנו. ברחנו הכי מהר שיכולנו".

ואולם יש גם כאלה שסיפרו כי נהנו: "הגעתי לאירוע עם כל המשפחה", אומרת שחר קישוני. "הילדים נהנו מאוד. צריך להסתכל על האירוע בפרופורציות, מדובר באירוע חינמי. רואים שנעשו מאמצים כבירים כדי לשמור על סדר וארגון. ישבנו על הדשא, הילדים נהנו מהמופעים, וזה מה שחשוב".

מעיריית הוד השרון נמסר: "בהתאם למדיניות הנהלת העירייה, התקיימו אירועי פורים רבים, תוך התאמה לקהילה ולצרכים שעלו מבקשות הציבור. מיקום האירוע נקבע על פי שיקולי היקף האירוע, כמות המשתתפים הצפויה, תקציב, ביטחון ועוד. באירוע תושבי העיר נהנו ממופעים מגוונים, תוך שהעירייה מפיקה לקחים מאירועי השנים הקודמות. כל הארה והערה יישקלו במסגרת תוכנית האירועים השנתית, ואנו מודים למבלים ולשותפים לארגון וההפקה".