מקרה מטריד אירע ביום שישי האחרון בגן ילדים בשכונת שמונים שבכפר סבא. פעוט כבן שנתיים שחבש ככל הנראה על ראשו סיר כמשחק, נתקע בתוכו ולא הצליח להחלץ מהמצב אליו נקלע. גם הגננות ששהו במקום התקשו לפתור את הבעיה ופנו אל שירותי החירום על מנת לחץ את הפעוט.

הסיר שנתקע על ראשו של הפעוט | צילום: רוני שרר, איחוד הצלה - מרחב דרור

כוחות כיבוי אש ואיחוד הצלה הגיעו למקום, על מנת לסייע לפעוט. לאור העובדה שהפעוט חש בטוב, וסבל אך ורק מהמצב אליו נקלע, לא היה צורך בטיפול רפואי. מנגד, הסיר העיקש סירב לשחרר מהפעוט. כאן נכנסו לפעולה אנשי כיבוי והצלה של תחנת כפר סבא שניסרו בעדינות את הסיר מעל ראשו של הילד ושחררו אותו ללא פגיעה.

רוני שרר, מתנדב באיחוד הצלה - מרחב דרור, שהגיע למקום, סיפר ל-"מיינט כפר סבא" על האירוע המוזר: "הגעתי לשם, וכבר היו שם כוחות של מכבי אש שניסו לעזור לילד. הילד הכניס את ראשו לתוך הסיר ונתקע. הגננות כנראה ניסו לשים וזאלין על ראשו של הילד כדי לחלץ אותו, אבל זה לא עבד. אז כוחות הכיבוי  התחילו לחתוך את הסיר, תוך כדי שהם שומרים על ראשו של הילד שלא ייחתך.

"לקח להם קרוב לחצי שעה לחלץ את הראש שלו בגלל שבכל פעם שהם ניסו להוציא את הסיר, הילד בכה. בסופו של דבר הילד עצמו לא נפגע, ככה שלנו פחות היה מה לעשות שם. ברגע שהם התחילו לעבוד, הם היו מאוד עדינים איתו ועבדו ברוגע, אתה רואה שהם ממש הכניסו יד לתוך הסיר כדי להגן על הילד שלא ייחתך - אז אתה מבין שהוא בידיים טובות".