"התופעה של ילדים מתחת לגיל 18 שמעשנים סמים הולכת ומתרחבת", במילים אלו הביעה את דאגתה הנהגת ההורים היישובית, לאור אירועי הרמוסינזון שנערך ביום שישי האחרון. האירוע שהפך למסורתי בשנים האחרונות, מאורגן על ידי תלמידים מתיכוני רמון ומוסינזון והפך לאבן שואבת עבור תלמידים מכל הוד השרון.

עד כמה שואבת, אתם שואלים? בנקודת הכינוס נמכרו כ-100 כרטיסים מעבר למכסה. התוצאה? מאות מהנערות והנערים התעכבו שעות רבות והגיעו אל המסיבה רק בשעה 1:00, כמעט 4 שעות אחרי שעת ההתחלה, כל זאת לאחר שאוטובוסים שכבר הגיעו למסיבה הוזעקו בחזרה כדי לאסוף את "המעוכבים".

מסיבת פורים בשנה שעברה. שוב אלכוהול, שוב פינויים | צילום: הורים מודעים בעיר

אבל זו לא הייתה הבעיה היחידה, ולבטח לא המרכזית, שעלתה ברמוסינזון. על פי הנהגת ההורים, "חלק (מבני הנוער, א.י.) הגיעו לאחר שתיית אלכוהול מרובה בבתים וירדו שיכורים מהאוטובוסים. הילדים שתו לפני ההגעה לשטח הכינוס. בגלל המרחק הרב חלק ניכר מהילדים שהשתכרו לא נכנסו בכלל למסיבה". כ-20 בני נוער שלא הרגישו טוב, טופלו על ידי סיירת הורים בשטח המועדון. נערה אחת פונתה באמבולנס מהמקום, ולאחר טיפול מצבה הוגדר כטוב. כמו כן, לפי עדויות היה ריח של גראס בתוך המסיבה.

אירוע הרמוסינזון הינו אירוע המאורגן באופן פרטי על ידי בני נוער, עם זאת, אנשי מחלקת הבטחון העירוני והורים מבתי הספר רמון ומוסינזון התנדבו כדי לשמור על הסדר.  

יניב שנל, יו"ר ועדת סיכונים סמים ואלכוהול בהנהגת ההורים היישובית, אמר: "למקום הוזעקו מספר הורים לאסוף את ילדיהם. אני מבקש מההורים, דברו עם ילדיכם לפני יציאתם למסיבות – הסבירו להם כי השימוש בסמים ואלכוהול גורם לביות קשות ומסוכן עבורם".

יש לציין שאירוע פורים, מגיע דווקא לאחר אירוע רמוסינזון מוצלח מאוד שנערך במהלך החנוכה באושילנד בדצמבר האחרון. באירוע הקודם, לא פונה באמבולנס אף נער או נערה, ומספר מצומצם יחסית של נוכחים הגיעו למצב של שכרות, זאת על אף שהגיעו מספר רב יותר של משתתפים – כ-800.

באירוע רמוסינזון פורים הקודם שהתקיים בבצרה במרץ בשנה שעברה, נוצרה קטטה בין בני נוער. גם שם נזקק נער אחד לפינוי של אמבולנס כתוצאה משתייה מרובה.

תגובת המארגנים לא התקבלה למרות ניסיונות לפנות אליהם.