קבוצת כושר חדשה נפתחה בעיר, המיועדת לחולות סרטן בעבר ובהווה בלבד. הקבוצה המבקשת לשלב תמיכה והעצמה לנשים, וכמו כן מדגישה את כוחה המרפא של הפעילות הגופנית.

כוח מרפא. ריצה | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

מי שיזמו את פעילות הקבוצה הן יועצת ראש העירייה לשוויון מגדרי, אורנה זמיר והמאמנת איריס בן עמי שהקימה את קבוצות הריצה "רצי הוד השרון".

אורנה זמיר אמרה לאור פתיחת הקבוצה:

"אחת מכל 8 נשים בישראל תחלה בסרטן השד במהלך חייה כאשר מידי שנה מאובחנות כ-4,000 נשים החולות במחלה וכרבע מהן מתחת לגיל 50. גילוי מוקדם הוא האמצעי היעיל ביותר לריפוי ומעלה את סיכויי הריפוי לכ- 50%. בנוסף, מחקרים שאוגדו והובאו לפרסום על ידי האגודה למלחמה בסרטן מעידים כי חשיבותה של הפעילות הגופנית לשיפור איכות החיים אינה מוטלת עוד בספק וקיים קשר הדוק בין אורח חיים פעיל, המשלב פעילות גופנית סדירה, תזונה מאוזנת ושמירה על משקל גוף תקין, לבין הפחתת הסיכון לחלות במחלות לב, כלי דם וסוכרת ובמחלות סרטן שונות.

"המחקרים מצביעים על כך שפעילות גופנית קשורה גם למניעת חזרתה של מחלת סרטן אצל מחלימים, מסייעת להם בשיפור התפקוד היומיומי, בהארכת משך החיים ושיפור איכותם. נתונים אלו לצד היותה של הקבוצה החדשה קבוצה בה משתתפותיה חולקות את התמודדות הקשה יחדיו נועדה על מנת להוות מרחב תומך, מחזק ומעשיר".

האימונים, בדרגת מתחילות יתמקדו באימוני ריצה וכוח וישולבו בשיחות, הרצאות על תזונה והעצמה ויתקיימו בימי שלישי בין השעות 20:00-19:00 בסטודיו של תיכון הדרים בעיר.  

ההשתתפות בקבוצה אינה כרוכה בתשלום. יש להרשם מראש בדוא"ל ornaz@hod-hasharon.muni.il.