"בבניין שלי אני יודע על כמה תושבים שהרגישו את הרעידה היטב. הבניין זז. לא היו רעידות דרמטיות ברמת הכיסאות שזז, אבל הבניין עצמו זז", כך סיפר תושב הקומה ה-15 באחד הבניינים במתחם 1200, לאחר רעידת האדמה שפקדה את גבול איראן-עיראק הערב (א').

מוקד הרעידה באיראן | צילום: מתוך ynet

מנגד, תושבת אחרת המתגוררת אף היא בקומות העליונות של הבניינים ב-1200, פרסמה בפייסבוק סטטוס לפיו הרעידה הורגשה אצלה ביתר שאת,  ובין השאר כיסאות רעדו בביתה. תושבים נוספים בשכונה הודו כי הרגישו ברעידות. 

ענת (30), תושבת הוד השרון, ששהתה במרפסת אחד הבניינים בעת רעידת האדמה אמרה ל-"מיינט" הערב:

"אני חשבתי שאני מדמיינת, אבל מסתבר שלא. הייתי בקומה ה-17, כנראה שהגובה היה משמעותי. הכל זז. הרגשתי שכל הבניין זז. זה היה חזק מאוד. אגב, אני בדרך כלל לא מרגישה רעידות אדמה. לא הרגשתי משהו כזה עד היום". 

יש לציין כי מוקד הרעש היה בעוצמה של 6.3 בסולם הריכטר. 114 קילומטרים ממערב לעיר אילאם באיראן. בכתבה שעלתה באתר ynet בנושא נמסר כי בכל רחבי הארץ הורגשה הרעידה היטב. ולפחות בהוד השרון, תלונות התושבים מתנקזות לבניינים של שכונת 1200.

עם זאת, תושבת אחרת שגרה בקומה ה-13 בבניין אחר במתחם 1200 אמרה כי לא הרגישה כלום. כזכור, לפני ארבעה חודשים נרשמו מספר רעידות אדמה רצופות באיזור טבריה שהורגשו היטב בעיר בפרט ובכל רחבי המרכז בכלל. 

לפני שנה בדיוק הורגשה בשרון רעידת אדמה שמקורה היה אף הוא בגבול עיראק-איראן.