"בוקר טוב! הגיעה אלינו יוזמה ממשפחת מגדלי תמרי מג'הול בנאות הכיכר, שהרבנות פסלה להם את הכשרות!", כך נפתחה הודעת ווסטאספ ויראלית שהופצה בקרב תושבי הוד השרון. "הם מציעים תמרים (ללא ריסוס וללא דישון) במחיר נמוך, היות ואין תעודת כשרות - מה שלא יימכר על ידם באופן פרטי ילך לפח (כמה טון)", נכתב בהודעה, שהדגישה שיש אפשרות למשלוחים מרוכזים למרכז.

תמרי מג'הול וההודעה הבעייתית | צילומים: יוסי וקנין, ווטאסאפ

תושבים רבים בהוד השרון בפרט וברחבי הארץ בכלל, שליבם יצא אל המגדלים "המסכנים", ופנו אל מפיצי ההודעה. אלא שלאחר בירור בעניין והבהרות שונות ביניהן אף על ידי הדף הרשמי של נאות הכיכר שהפציר בפונים להימנע מלהעביר פרטי אשראי, מסתבר שלא כהצעקתה, או יותר נכון, לא בדיוק.

בהודעת הבהרה נוספת בה הוזכר שמה של המגדלת מנאות הכיכר, אכן מציינים את העובדה כי  אכן יש תמרים והם מאיכות גבוהה. עם זאת, אליה וקוץ בה, התמרים צעירים נחשבים כעורלה בכשרות, ועל כן לא יכולים לקבל כשרות. על פי ההודעה:

"החליטה נ' המגדלת (שמה שמור במערכת, א.י)  לארוז את התוצרת בעצמה (ידנית) ולמכור במחירים מצחיקים. היא סיפרה לחבריה, שסיפרו לחבריהם, שסיפרו לקרוביהם, שהחליטו להפיץ פוסט והוסיפו מילים כמו 'מצוקה', 'מסכנה' ו-'פסילה של הרבנות' - ללא ידיעתה.

"כל ישראלים אחים ובאדיבות מארק צוקרברג, הפוסט הפך לויראלי, עבר לווטסאפ וחזר כבומרנג. פרט לנ' נוספו לפוסט שמות לא מוכרים (חלקם בסה"כ ניסו לעזור), השאר עדיין לא גילינו מי הם".

בהודעה מציינים כי נ' אכן מוכרת תמרים לקבוצות גדולות בלבד, ומוכנה להסיע את התמרים למרכז. עם זאת היא "חקלאית לא מסכנה, אבל נחמדה ונמרצת". כמו כן, נכתב שניתן לפנות אליה דרך הפייסבוק, אבל לא דרך הטלפון מאחר שהוא קרס עקב הוויראליות של ההודעות.

תושבת הוד השרון שההודעה הגיעה אליה, והתגייסה לקנות תמרים, ניסתה להסביר את התופעה:

"בגלל שהמגדלת ביקשה לארגן הזמנות של מינימום 300-250 חבילות וזו כמות גדולה למדי נוצרו קבוצות משנה, ומשם הכל איבד שליטה".

ההערכה היא שעל מנת להפוך את התמרים לאטרקטיביים, החלו המפיצים לתבל את ההודעות, אגב כך את התמרים. בכל מקרה, עד להודעה חדשה רצוי להימנע מיצירת קשר עם הטלפונים המופיעים במודעה. בין השאר מחשש שגורמים שונים ינסו להשתמש במקרה למטרות הונאה.