בימים אלו יושב אמיר כוכבי, ראש העירייה הנבחר שזכה ב-69 אחוזים מהקולות בסיבוב השני, עם שאר חברי המועצה הנבחרים על מנת לבנות קואליציה. כוכבי שסיעתו "קצ"ב" (שרצה ביחד עם מרצ ויש עתיד, א.י.) זכתה ל-5 מנדטים, נמצא בעמדת פתיחה טובה מבחינתו על מנת לבנות רוב מבין 17 חברי המועצה.

מה יהיה בסוף? כוכבי והחלקיקים החופשיים

צילומים: שחר תמיר, רפאל בן משה, אסף פרידמן, באדיבות מטה דואני, מתוך הפייסבוק, אריאל ימיני, פרטי

עם זאת, יש לציין שמערכת הבחירות בהוד השרון הייתה סוערת במיוחד וכללה לא מעט השמצות אישיות מגורמים עלומים, כך שהחברים וכוכבי יצטרכו להתעלות מעל הרגשות הטעונים משהו שנצברו במהלך הקמפיין כדי לחבור יחדיו. כמו כן, אי אפשר להתעלם מהעובדה שבראש מרבית השותפות הפוטנציאליות בקואליציה, עומדים חברי המועצה השואפים יום אחד להיות ראשי העירייה בעצמם, עובדה שללא ספק, תקשה על בנייה של שותפות אמיתית.

במובן הזה, פרישתו המפתיעה של המועמד לראשות העירייה נוה גור מהמערכת הפוליטית בעיר ושנמצא בעיצומו של סכסוך כספי מול יש עתיד, הופכת את הצטרפותם של הנותרים ברשימתו, מאיר חלוואני ועדי פרילינג אנקורי, לנוחה למדי.

בכל הנוגע ל-"סיעת הוד השרון שלנו" של יפעת הקריב, השנייה בגודלה עם 3 מנדטים, הרי שקשה להאמין כי קריב תחבור לכוכבי, לנוכח העובדה שהייתה יריבתו המשמעותית הגדולה בבחירות האחרונות, ומן הסתם תרצה להחליפו בבוא הזמן. מצב דומה קיים לגבי נדב דואני וסיעת "רק הוד השרון" שלו המחזיקה ב-2 מנדטים – השותפות ביניהם אפשרית אבל לא מן הנמנע שמשקעי הסיבוב השני, בו תמך דואני בקריב יימנעו את כניסתו לקואליציה.

סיעה נוספת שמחזיקה ב-2 מנדטים היא "יש" של חיים שאבי ויגאל שמעון, סגני ראש העירייה לשעבר. שאבי תמך בקריב בסיבוב השני ואילו שמעון נמנע מתמיכה בה או בכוכבי. השניים יצגו ציבור שרחוק אידיאולוגית מזה של כוכבי, ומזוהים מאוד עם תקופתו של ראש העירייה הקודם, חי אדיב, כך שאינם החשודים המיידים להצטרפות לקואליציה. מנגד, השניים אינם מהווים איום פוליטי על כוכבי, ובמועצה בה יש לא מעט חברים חדשים, הם בין המנוסים שבנבחרים, כך אין לפסול על הסף את צירופם. בכל מקרה לא יהיה פשוט לכוכבי להעביר את צירופם, במקרה שיהיה, דרך קהל בוחריו.   

לגבי הסיעות בעלות המנדט היחיד, כנרת כהן שהביעה את תמיכתה בכוכבי אחרי הסיבוב השני, וארנון אברמוב, ראש סיעת הליכוד בעיר, צפויים להצטרף לכוכבי. יש להאמין שבמידת הצורך יפנה כוכבי אף למשה חנוכה, על מנת לבסס קואליציה רחבה.

כוכבי ייבחר שני סגני ראשי ערים בשכר ואחד ללא שכר. סגן ראש עירייה אחד בשכר צפוי להיבחר מבין הרשימה שלו, ואילו הסגן השני צפוי ללכת לאחת מהסיעות הגדולות יותר במסגרת המשא ומתן הקואליציוני.

ארנון אברמוב אמר ל-"מיינט הוד השרון" אמר לגבי כניסה אפשרית לקואליציה: "אנחנו מדברים. הרוח מאוד טובה, הכיוון חיובי. פנינו לקואליציה".

ומה החליטו התושבים במשאל של פורום אביב?

בשבוע שעבר נערך משאל בקרב יושבי "פורום אביב - למען התושבים", המבקש מהם לקבוע את מי הם היום רוצים לראות כחלק מהנהגת העיר/הקואליציה?

לאחר כ-1,200 הצבעות נבחר נדב דואני במקום הראשון עם 20.8 אחוז, כשאחריו מאיר חלוואני עם 16.2 אחוז. יש לציין שבמקום השלישי נבחרה עדי ברמוחה עם 15 אחוז, מה שלמעשה אומר שיותר משליש ממשתתפי המשאל רוצים בסיעתו של דואני בתוך הקואליציה. כנרת כהן סיימה רביעית עם 11.8 אחוז ואביבה גוטרמן, בת סיעתה של יפעת קריב סיימה עם 10.3 אחוז. יש לציין שקריב עצמה קיבלה רק 3.7 אחוזים.

תוצאות המשאל בפורום אביב | צילום: מתוך הפייסבוק