בסוף השבוע פרסמנו כי שני חניונים מרכזיים בהוד השרון אמורים להסגר: האחד, חניון הדואר בדרך רמתיים 47 שאמור לגבות תשלום החל מהשבועות הקרובים. והשני, החניון ברחוב פדויים (בסמוך למכללת שערי משפט) הממוקם בשטח פרטי שאמור להסגר עקב מימוש השטח לבניה. 

צילום המחשה: שאול גולן

עקב, סגירת החניונים, ועל רקע מצוקת החניה הולכת וגוברת בהוד השרון, החליט חבר המועצה וסגן ומ"מ ראש עיריית הוד השרון לשעבר להגיש הצעה לסדר לפיה תתאפשר חניה חינם לכל תושבי הוד השרון גם בכחול לבן ברחבי העיר. 

צילום: מסך

"המצוקה של תושבי העיר בנושא זה אינה המצאה או תחושה, אלא בעיה קריטית ואמיתית", אומר יגאל שמעון, "העובדה שהוד השרון מתפתחת בהיקפים גדולים מביאה עימה, לצד הבשורה, גם בעיה קשה של חניה לתושבים רבים במרכז העיר. אי אפשר להתעלם מהבעיה ולנסות לפתור אותה נקודתית בפלסטר. צריך להקל על התושבים עקב המצוקה האמיתית ולאפשר חניה פטורה מתשלום לכל תושבי העיר בכל רחבי העיר. 

חבר המועצה, יגאל שמעון. צילום: פרטי

"זה לא צריך להיות מסובך כל כך. צריך להבין ששני החנינים שאמורים להסגר, האחד חניון הדואר, שהופך להיות בקרוב בתשלום". 

ראש העירייה אמיר כוכבי אמר שהוא פתר את הנושא הזה.

"לא מדוייק. הוא הצליח לדחות את גביית התשלום בחניון באופן זמני בגלל עניינים ביורקרטיים (אי קבלת היתר וכו') ועל כך מגיע לו כל הכבוד. אבל גם הוא, כמו כולנו, יודע שהוא לא יכול למנוע את זה כי מדובר בשטח פרטי, שחנו בו כל העת ללא תשלום, וכעת בעל המגרש רוצה לגבות תשלום, והוא רשאי לעשות זאת, והוא יעשה זאת. ולא רק הוא. גם החניון הנמצא ברחוב פדויים, בשטחה של משפחת קריב, עומד להסגר. מעבר לעובדה המצערת שהיעדר חניה בסמוך למכללת שערי משפט עלול להביא אותה לעבור לכפר סבא השכנה, דבר שנמצא במשא ומתן כבר זמן רב, אנחנו עדים למצוקת החניה האקוטית כל כך בעיר.

החניון בדרך רמתיים 47. צילום: פרטי

"לכן", מסיים שמעון, "הצעתי הינה הקלה הכרחית לתושבים שמעוניינים לקבל שירותים שונים במרכז העיר ונדרשים לחפש חניה ולשלם עליה. אני חושב שראוי שחברי המועצה יאשרו את הצעתי". 

ראוי לציין בהקשר זה כי החל מהחודש החליטה עירית פתח תקווה לאפשר חניה חינם בכחול לבן לתושבי העיר ברחובות רבים,