מסעדת א.י.ה מקבלת תעודה | צילום: פרטי

מסעדות, קייטרינג, בתי מלון ועכשיו גם מתחמי בילוי – מסעדה במתחם סינמה סיטי גלילות הצטרפה השבוע למיזם הכשרות של ארגון רבני צהר. מדובר במסעדת א.י.ה הפועלת מספר שנים במתחם, כאשר עד היום הגישה אוכל בשרי ללא כל תעודת כשרות והיתה פתוחה בשבת.

פחות משנה מאז הכריזו ראשי צהר על הקמת מיזם הכשרות, הצטרפו עד כה למעלה מ-100 מסעדות ובתי מלון למיזם. מטרת המיזם, מסבירים בצהר, הוא להגדיל כשרות בישראל על ידי מתן אלטרנטיבה לכשרות הרבנות. מסעדת א.י.ה הינו בית העסק הראשון שלוקח חלק בפרויקט בתוך מתחמי הקולנוע הגדולים בארץ, ובית העסק השני באזור הרצליה. קדמה לו מסעדת החומוס של גליה בגליל ים.

סאפי, בעלי מסעדת א.י.ה מספר כי החליט להכשיר את המסעדה מכיוון שראה כי קהל רב המגיע למתחם הבילוי מעוניין באוכל כשר, וכי התעייף מלעבוד בשבתות. "ההחלטה להכשיר את העסק היא החלטה כלכלית, אבל מעל הכל החלטה אישית לקחת חופש בשישי-שבת", הוא מספר.

"החלטה כלכלית ואישית". סאפי, בעל המסעדה | צילום: פרטי

למה דווקא כשרות של צהר?

"אם לא היה את צהר, לא הייתי הופך את העסק לכשר. לאורך הדרך קיבלתי הסברים סבלניים לכל שאלה ששאלתי במהלך תקופת ההכשרה. אני מזמין את קהל שומרי הכשרות להגיע להתפנק מהחומוס המיוחד שלנו לפני או אחרי הבילוי במתחם בתי הקולנוע".

יש לציין שבהוד השרון פועלים שני בתי עסק בעלי כשרות דומה: מסעדת צ'ופ צ'ופ בדרך רמתיים 69 ובית הקפה קפה אחר בסוקולוב 7.