הסערה נמשכת: מיזם "שבת תרבות" שהחל בשבת האחרונה ונחל הצלחה מרובה, עורר ביקורת רבה בקרב חלקים מתושבי העיר שטענו כי מדובר בהדרה פוליטית של אנשי ימין ובעיקר נציגים של הליכוד לקראת הבחירות. 

אהוד ברק בשבת תרבות האחרונה. צילום: יוני שפר

כזכור, לפני שבועיים הגיעו מאות אנשים למפגש הראשון של "שבתרבות" בכיכובו של אהוד ברק, שזכה לראיון אישי, ולאחר מכן לפאנל בהשתתפות ח"כ יבגני סובה, ישראל ביתנו, ח"כ יזהר שי, כחול לבן וח"כ גבי לסקי, מרצ. 

תושבים רבים התלוננו ל"מיינט הוד השרון" על מיזם "הצבוע בצבעי שמאל עזים", כהגדרתם, "במסווה של פוליטיקאים מכל הקצוות והקשת הפוליטית". 

"מביאים איזה ח"כ שכוח אל, שאף אחד לא מכיר מהימין", אמרו התושבים, "וכאילו יוצאים ידי חובה כאשר עיקר הפאנל מאופיין באישים פוליטים מהשמאל או המרכז שמקיימים איתם ראיון אישי ומפרסמים זאת בראש כל חוצות. זה הרבה יותר מטעם לפגם". 

שלט החוצות ברחבי העיר. צילום: פרטי

התושבים קיבלו חיזוק מפתיע מחבר המועצה יגאל שמעון, שעורר היבט אחר: "בימים האחרונים אני נוסע ברחובות העיר ונדהם לגלות בשילוט החוצות העירוני את דיוקנו של אהוד ברק (מקום 10 במרצ). הפרסום, במימון עירוני, נושא גם את לוגו עיריית הוד השרון. התקרבתי לשלט וראיתי באותיות קטנות שמדובר בפרסום לאירוע בו בחרה העירייה לארח את ברק כאורח מרכזי - אבל למה לא להסיר את השילוט שבוע אחרי האירוע? פניתי בעניין ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית". 

על רקע הביקורת הבהירה השבוע ד"ר רויטל עמרן, מנחת שבתרבות והרוח החיה מאחריו, כי לא מדובר בהטייה או הפלייה על רקע פוליטי: "פניתי לכל הבכירים בהליכוד בניסיון להביא אותם  לראיון של אחד על אחד בשבת תרבות אבל איש לא יכול ובשום תאריך עד הבחירות. אשתדל להביא צעירים מהליכוד להשתתפות בפאנל הקבוע... לא מוכנה לשמוע שום טענות על חוסר איזון והטיה". 

הפרסום בפורום אביב למען התושבים. צילום: מסך

כאמור, המפגש השני בסדרה יתקיים ביום שבת הקרוב 10.8 בשעה 11:00 ובמסגרתו תתארח אלופה במיל' וחברת הכנסת אורנה ברביבאי לראיון אישי ויערך פאנל בהשתתפות: ח"כ קרן ברק, ליכוד, ח"כ מוסי רז, המחנה הדמוקרטי ואמלי מואטי, העבודה. את המפגש ילוו בשירה: מיטל חיון ובנגינת פסנתר: אופיר חיון.