לאור העלייה הגוברת בתחום בריונות הרשת, מבקשת עיריית הוד השרון להילחם בתופעה. במסגרת המשך התוכנית למזעור אלימות חברתית ברשת, שולבה השנה עמותת "מצמיחים" בתוכנית. העמותה נוצרה על מנת להפחית כאב וסבל חברתי ולהעלות את תחושת השייכות של התלמידים במסגרת החינוך השונות. העמותה פועלה לפתח קבוצת מנהיגות בקרב התלמידים, שמטרתה יהיה לייצר אקלים חברתי מצמיח בין חבריהם בבית הספר.

 עם כניסת הרשתות החברתיות, החרם נהיה אגרסיבי בהרבה | צילום אילוסטרציה: PIXABAY

במהלך השבוע האחרון, התקיימו הרצאותיו של יוני צ'ונה, מנכ"ל עמותת מצמיחים וכותב הספר "מצמיחים ברשת", למנהלי בתי הספר צוותי חינוך והנהגות הורים, וכן נערכו סדנאות לתלמידי המנהיגות ומועצות התלמידים הבית ספריות יחד עם הרכזות החברתיות בנושא "מנהיגות תלמידים בית ספרית מצמיחה".

במהלך השנה צפויים להפיק חברי הקבוצה סרטון להעלאת המודעות לתופעת החרם אותו יפיצו בכיתות, תוך הסבר על מי הוא "ילד מצמיח ?", איך להתמודד ולמנוע את התופעה, וכן יחלקו צמידים עם המסר: "היום זה אתה מחר זה אני – אז בואו נשמור אחד על השני – הכי טוב להיות טוב"!.

צמידי מצמחים | צילום: באדיבות עיריית הוד השרון

מעיריית הוד השרון נמסר: "אנחנו רואים חשיבות רבה במניעת תופעת החרם ודומותיה. במידה ונתקלתם או שמעתם על מקרה מסוג זה ניתן לפנות לצוותי החינוך, מנהלות ומנהלי בתי הספר וכן למנהלת מחלקת החינוך היסוד בטלפון 09-7759630 או בדוא"ל anath@hod-hasharon.muni.il".