משפחת רפאלי מהוד השרון ידעה ימים טובים מאלה. משרד המשפטים הודיע היום (ה') כי ציפי ורפי רפאלי, תושבי העיר מזה עשרות שנים, חשודים כי בעבירות של הלבנת הון. כל זאת, בזמן שנשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע ביחד עם בתם בעבירות מס.

מפרקליטות מיסוי וכלכלה נטען כי ציפי ורפי רפאלי חשודים בעבירות של הלבנת הון בעבירות הקשורות לבתם הדוגמנית המפורסמת, בר רפאלי.

בר עצמה נחשדת ביחד עם אמה, על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה, בכך שבין השנים 2007-2006 הגישה דוחות לפקיד שומה, לפיה אינה תושבת ישראל, ולא כללה את ההכנסות שהפיקה מעבודותיה מחו"ל. לאחר שב-2009 נחתם הסכם פשרה בין הצדדים, לפיו היא כן תשלם את המיסים המדוברים, טוענת הפרקליטות כי בר ואמה ציפי הסתירו מפקיד השומה הכנסות בסך של כ-6 מיליון שקלים.

רפי ובר רפאלי | צילום: יובל חן

כמו כן נטען כי לאחר מכן הקימה בר רפאלי חברות בחו"ל, ופתחה חשבונות ברחבי העולם אליהם זרמו הכנסותיה. בדוחות המס ובהצהרות ההון של השתיים, הן הצהירו כי הדוגמנית היא תושבת חוץ, אינה גרה בארץ ואין לה הכנסות פה. אלא שבמקביל להצהרותיה כי אינה מתגוררת בישראל, היא הצהירה ברשויות המס בארצות הברית, כי היא דווקא כן מתגוררת בארץ.

יתרה מזאת, מציינים בפרקליטות שבשנים המדוברות 2012-2009 רפאלי הצעירה קנתה דירות בישראל, אלא שלאור חשש בר וציפי כי פקידי השומה יזהו זאת כקביעת מרכז חייה של בר בישראל, הן הסתירו לכאורה את שמה מרישומי הדירות.

בנוסף על פי החשדות, ציפי רפאלי עצמה חשודה בהשמטת הכנסות בסך של כ-3 מיליון שקלים מעמלות שקיבלה מפעילותה כסוכנת של בתה. ציפי חשודה שהפקידה לכאורה את העמלות המדוברות בחשבונות הבנק של בתה בחו"ל, וכן בחברות שבבעלות בת.

עוד נטען כי האם והבת ביצעו עסקאות חליפין שלא דווחו לרשויות כחוק לרבות "מימון שכר דירה ורכש דירה, וכן שימוש ברכבי יוקרה, זאת בתמורה לפרסום ויחסי ציבור".

לציפי ורפי רפאלי מיוחסות עבירות הלבנת הון שכן הצהירו שהם הנהנים בחשבונות אשר בפועל בר רפאלי הייתה הנהנית בהם. לחשודים ניתנה אפשרות בהתאם לחוק, לקיים הליך שימוע בפרקליטות מיסוי וכלכלה בטרם תתקבל החלטה אם להגיש כתב אישום נגדם. התיק מטופל בפרקליטות מיסוי וכלכלה, החקירה בוצעה על ידי פקיד שומה חקירות ת"א ברשות המיסים. 

בסך הכל מעריכים בפרקליטות מיסוי וכלכלה את היקף ההסתרת ההכנסות בלמעלה מ-23 מיליון שקל.

יש לציין, כי בימים אלו נדון בבית המשפט השלום בכפר סבא, תיק כנגד רפי רפאלי על איומים שביצע לכאורה כלפי סגן ראש העירייה לשעבר, יואב רוזן.

את תגובת משפחת רפאלי לא הצלחנו להשיג. בכתבה מקבילה שעלתה ב-ynet מסר עורך דינה של בר את ההודעה הבאה:

"אני מלווה את התיק מ-2013 וזה המשך ישיר להסכם שנחתם איתה ב-2009. ב-2009 נחתם על בר רפאלי אחרי דיונים של שנתיים נחתם הסכם של ניתוק תושבוּת - מה שאומר שמס הכנסה מכיר שבר רפאלי תושבת חוץ החל מ-2007. והיום בעצם אנחנו רואים כולנו שמס הכנסה מתכחש להסכמות איתנו בנימוקים כאלו ואחרים. מבחינתנו, כתב השימוע לא מעלה שום דבר חדש באותם נושאים שנדונו בבית המשפט האזרחי בשנתיים האחרונות וכל החומר של התביעה הובא לבית המשפט האזרחי, נדון שם ויש סיכומים בתיק זה ועדיין השופט קרא לצדדים להגיע לפשרה. הוא אמר שהתיק אינו שחור לבן".

"אם בשנת 2009 היא קיבלה אישור ממס הכנסה, למה לה לרמות? מישהו שאל את עצמו את השאלה הזו? מדוע שתשקר? בר רפאלי התנדבה להגיש דו"חות אחרי 2007 למרות שהוגדרה כתושבת חוץ כדי להיות בסדר - אז מדוע שתשקר. זה לא מסתדר בהיגיון הפשוט. אני חושב שיושבים בפרקליטות אנשים מנוסים שיודעים לקרוא חומר ראיות. בסוף היום הם ישתכנעו שאין פה תיק פלילי וזה רק תיק אזרחי רגיל של בחינת תושבות. התיק יצא מפרופורציות ואני מקווה שנוכל להחזירו לדיון מעמיק של הליך אזרחי של פשרה. מבחינה ראשונית זה נראה יותר סיכומים של תיק אזרחי מכתב אישום פלילי ואני מאד מקווה שגם בפרקליטות יבינו זאת".