מסיבת הפורים של תיכון הדרים שנערכה השבוע, הצליחה למשוך כ-600 בני נוער. על פי עדויות סיירת ההורים, המסיבה שהינה המקבילה "ההדרית" של הרמוסינזון (המסיבה של תלמידי תיכוני רמון ומוסינזון), אורגנה בצורה מוצלחת על ידי תלמידים מהתיכון.

סיירת ההורים עם תלמידים במסיבה. עברה בשלום | צילום: באדיבות סיירת ההורים

אנשי סיירת ההורים ציינו את הבחירה במועדון הגגוס ברעננה, הקרוב בהרבה מאירוע הרמוסינזון שנערך בעמק חפר, כאחת הסיבות לארגון המוצלח. כזכור, במסיבת הרמוסינזון האחרונה, נכנסו באיחור ניכר מאות מהמשתתפים, בשל תכנון לקוי של אוטובוסים. במקרה של תיכון הדרים, ניכר שהארגון היה יעיל בהרבה.

בגזרת האלכהול אין כל חדש, גם הפעם נאלצו אנשי סיירת ההורים לסייע לכ-16 בני נוער אשר נמצאו תחת שתייה מופרזת של אלכוהול או השפעה של אלכוהול לא איכותי, חלקם פונו על ידי קרובי משפחתם. בסיירת הדגישו את הבעיה שנוצרה בשל מחירי המים המופרזים במועדון בו התקיימה המסיבה, 15 שקל לבקבוק, נתון שהעלה את הסיכון להשתכרות בקרב בני הנוער. 

"במצבי שתייה מופרזת חשוב מאוד שיהיו חברים שיתמכו בנערה או בנער שמרגישים רע ומקיאים וכן יסייעו למתנדבי הסיירת לאתר קרוב משפחה. אני שמחה שבמסיבה ליד כל נער או נערה כאלה התקבצו חבריהם, תמכו ונשארו איתם בעמדת סיירת הורים לכל אורך הדרך ולא חזרו למסיבה עד שהנערים התאוששו או פונו לביתם", אמרה רויטל בן שחר, רכזת "סיירת הורים" הוד השרון.

בסיירת ההורים ביקשו לציין כי "הילדים שותים בבתים, לרוב בקבוצה, מרגע הגעתם לכינוס האוטובוסים ועד פיזורם לא מתאפשרת רכישה או נשיאת אלכוהול. אנו ממליצים להורים לדבר על נושא האלכוהול בפתיחות ולסייע לבני הנוער להימנע ממצב של שתייה מופרזת שמסכן את בריאותם ואת הנאתם מהמסיבה". סיירת ההורים עצמה היא קבוצה של מתנדבים שעוברת הכשרות מקצועיות מטעם עיריית הוד השרון והמשרד לביטחון הפנים, כל זאת על מנת למנוע התנהגויות סיכוניות בקרב בני נוער.

על המסיבה עצמה אמר ליאם צביקל, תלמיד תיכון הדרים: "זו הייתה הצגה! אירגון מעולה, שאפו לכל מי שלקח חלק. מקווים לשמור על הרמה אם לא להעלות אותה שנה הבאה".

יש לציין שגם במסיבת פורים המסורתית של תיכון הדרים, נרשמו בעבר לא מעט מקרים של השתכרויות שהובילו לפינוי של נוכחים לבית החולים מאיר. במסיבה הזו, כאמור, לא נרשמו מקרים כאלו.