"הבנות הנרגשות היו אמורות להופיע כל אחת מהן עם הריקוד שיצרו ועמלו עליו במשך חודשים אל מול המשפחות והחברים", כך מספרת אחת האימהות לבת מגמת מחול בחטיבת הראשונים בהוד השרון. "כשנודע לבנות שהמופע בוטל הן היו מאוד עצובות ומאוכזבות. זו עוגמת נפש", היא מוסיפה. 

חיכו 3 שנים למופע | צילום אילוסטרציה:  שאטרסטוק

בכל שנה מתקיים מופע הגמר באולם מופ"ת (קולנוע לב כיום), אך לאחרונה נודע (ופורסם בידיעות השרון/מיינט הוד השרון) כי בית הקולנוע נסגר, מה שהוביל לסאגה של ממש, שבסיומה כאמור נפגעו דווקא בנות מגמת המחול.

"מנהלת המגמה, המורה חני, קיבלה רק שבועיים לפני תאריך ההופעה הודעה מהעירייה שההתקשרות עם קולנוע לב הסתיימה ועליה למצוא מקום חלופי", אומרת האם. "המורה פנתה לעירייה והסבירה שהתאריך מאוחר מדיי בשביל למצוא מקום חלופי ובכל אופן ההזמנות כבר יצאו. לבסוף העירייה כן אישרה לקיים את המופע בקולנוע לב. המורה הזמינה תאורה, הגברה ובמה ויום לפני זה העירייה פנו אל הנהלת החטיבה ואמרו לה שבסוף אין אירוע מכיוון שלא הצליחו לסדר את אישורי הביטחון.

"זה עניין מאוד מאכזב, לא מדובר פה באירוע עירוני גדול אלא במופע סיום של מגמת מחול והעירייה לא הצליחה לסדר אישורי בטיחות. 3 שנים שבנות המגמה מחכות למופע הסיום. מי ייקח אחריות על העלויות הכספיות? מדובר במחדל". 

לאחר ביטול האירוע פרץ ויכוח קולני בין מורת המגמה לבין איציק בן דור, מנהל מחלקת הספורט בעירייה. הוויכוח שנשמע בקולי קולות בין כותלי בית הספר גרם להורים לפעול על מנת לחזק את המורה. אשר קלוו, יו"ר הנהגת ההורים של בית ספר, שלח מכתב אל מנהלת אגף החינוך יפה עזרא: "לא יעלה על הדעת שעובד ציבור/עירייה, ינהג בצורה כה משפילה ובוטה כנגד עובדי חינוך. ...כולנו תמימי דעים, שאין זה מן הראוי לנהוג כך כלפי כל עובד הוראה, או כל עובד צוות אחרת בביה"ס (ובכלל). אני והנהגת ההורים, מצפים שמנהל מח' הספורט יתנצל בפני אותה המורה, שכן אני בטוח שהוא מבין שהתנהגות זו פסולה לחלוטין. 

"כל האירועים הללו הם תולדה של התנהלות לקויה בעיריית הוד השרון, בכל הקשור לאופן ניהול אירוע מופע המחול שהיה אמור להתקיים בשבוע שעבר, ובוטל ברגע האחרון לאור אי קבלת האישורים הנדרשים, זאת על אף קבלת כל האישורים מהעירייה. צעד זה גרם לבסוף להוצאות נוספות שאיש אינו יודע מי יישא בהן כרגע, ולעוגמת נפש רבה לתלמידות המחול, הוריהם וכמובן לצוות ביה"ס. 

"מסקנתי מכל האירוע הנ"ל, אותו גם העלתי בפני פגישת ההנהגה היישובית עם אמיר כוכבי לאחרונה, שיש למנות גורם אחד בלבד שיהיה איש הקשר מטעם העירייה אל מול צוות בית הספר בכלל ומנהלת בית הספר בפרט. המצב כיום, שבו צוותי בתי ספר נאלצים לכתת רגליים למספר גורמים במקביל בעירייה, וזאת במקום לפנות לכתובת אחת שתרכז את הכל (ולבסוף גם לקבל נזיפות וצעקות), הוא לא תקין בעליל". 

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה:

"עקב העדר אישורי הבטיחות הנדרשים לקיום האירוע באולם נאלצה העירייה לבטלו ברגע האחרון. אנו מתנצלים בפני תלמידות המגמה ובני משפחותיהן על הביטול הפתאומי ועגמת הנפש עקב כך ובעירייה יבוצע תחקיר מעמיק על מנת להפיק לקחים ולמנוע מקרים כאלו בעתיד. הפגישה שהתקיימה במשרדי המנהלת, בנוכחות מספר רב של משתתפים, עסקה בנושאים אחרים הקשורים לפעילות המגמה ובחשיבות השמירה על עבודה בהתאם לנהלים החוקיים הנדרשים. זאת בהמשך לפגישה קודמת בנושא שנערכה כבר לפני כשלושה חודשים. מנהל רשות הספורט העירונית העביר את התנצלותו על שימוש בטונים גבוהים בפני מנהלת בית הספר ורכזת המגמה".