פוסט שהועלה באחד הפורומים המרכזיים של הוד השרון באינטרנט, העלה תהיה לגבי המשך פעילותה של "לולה וקובה", המסעדה ההוד השרונית המוכרת. בסביבת המסעדה טוענים שאין זו הפעם הראשונה בעת האחרונה ששמועות עיקשות ושגויות בנוגע למסעדה "קיבלו כנפיים" ומופצות באינטרנט. לפי דנה הראל, בעלת המסעדה, השמועות אף החריפו והורחבו למצבה הבריאותי והמשפחתי שלה.

לולה וקובה. במסגרת: אחת השמועות שהופצה באינטרנט | צילומים: דניאל לילה, צילום מסך

״לצערי, לולה וקובה, ואנוכי חווינו מכה קלה בכנף בזמן האחרון מהן ההשלכות וכוחה של שמועה״ אמרה הראל והוסיפה, ״זאת הפעם הראשונה עבורי ששמועה אודותיי גם גלשה לפסים אישיים. לא האמנתי שזה מגיע לרמות האלה, הפעם הבנתי שזה כבר קו אדום כי אם הדברים היו מגיעים מצד ג׳ לבני משפחתי, זה היה פוגע בהם קשות", אומרת הראל, ״מצב נישואיי מעולה, תודה לכל מי שמתעניין. ותודה לאל בריאותי תקינה מתמיד. בניתי את לולה וקובה כביתי השני, ואני שמחה וגאה בכך שהמסעדה הפכה עם השנים גם לביתם השני של רבים מלקוחותינו, שדלתנו פתוחה בפניהם כיום כמו תמיד, כי היא תמשיך להיות כזאת גם עוד שנים רבות״, סיכמה הראל.

לפי הראל, השמועות אף פגעו במידת מה בעסק שלה. ״לצערי, לולה וקובה, ואנוכי חווינו מכה קלה בכנף בזמן האחרון מהן ההשלכות וכוחה של שמועה״ אמרה הראל. אחת הסיבות שככל הנראה הובילו תושבים למסקנה השגויה כי המסעדה נסגרה, נובעת משינויים ומהיערכות מחדש שביצעה "לולה וקובה" בחודש שעבר, במסגרתם הוגבלו שעות הפעילות. בין השאר, המסעדה עברה לשירות עצמי בחלק משעות היום, עידכנה את התפריט, והרחיבה את פעילותה.

הראל, שגדלה בהוד השרון, פתחה את המסעדה בשכונת גיל עמל לפני כ-7 שנים והייתה מהבולטים בגל הקולינרי שנמצא כעת בשיאו בעיר. על השינויים שעשתה במסעדה והמעבר לשירות עצמי הוסיפה הראל: ״אכן ביצעתי כמה שינויים במסעדה, שינינו את כלי ההגשה למתכלים מתוך אג׳נדה אקולוגית סביבתית שלי, עברנו לשירות עצמי בחלק משעות היום. עידכנו את התפריט והוא מדויק כיום יותר מתמיד ובשל היותה של מסעדה כעסק דינמי, יהיו בלולה וקובה בהמשך עוד שינויים ואנחנו מזמינים את כל הלקוחות והתושבים של הוד השרון להמשיך ולעקוב אחרינו ולהתעדכן על כך".