ישיבת המועצה היתה אירוע חגיגי מרגש אשר לווה בשירים יפים על ידי המגמה המוזיקלית של תיכון הדרים. בפתח הישיבה נבחרו הנציגים והנציגות של תנועות הנוער הרבות בעיר לפנות לקהל ולספר על פעילות הנוער בעיר . לאחר דבריי הפרידה של ראש העיר היוצא חי אדיב, נפרדו חברי המועצה מארבעת החברים שלא ימשיכו לקדנציה נוספת: תקוה גלאם, אופיר טואיל (אשר לא נכחו באירוע), אביאל אברמוביץ' וכן נוה גור שהודיע לאחרונה על התפטרותו מהפוליטיקה המקומית. כזכור, גם יואב רוזן ויגאל הררי לא נבחרו למועצה ולא ימשיכו.

ההוא שנכנס וההוא שיוצא | צילום: נועה בן צבי

לצד הפנים המוכרות נכנסו לתפקידם שבעה חברי מועצה חדשים: ארנון אברמוב (הליכוד), עדי פרילינג אנקורי (דרך העיר), נאור שירי, רן יקיר ורינה שבתאי (קצב מרצ יש עתיד), יפעת קריב ורפי בן מרדכי (הוד השרון שלנו). הם מצטרפים אל חברי המועצה הותיקים: אביבה גוטרמן, משה חנוכה, יגאל שמעון, חיים שאבי, מאיר חלוואני, כנרת כהן, נדב דואני, עדי ברמוחה וכמובן אמיר כוכבי ויעל ברזילי. המועצה תהיה אמונה לקבל החלטות בנושאים שוטפים על פי פקודת העיריות וכן לאשר תקציבים שנתיים, צווי מיסים ולקיים ועדות עירוניות.

ארבעה שבועות עברו מאז הבחירות המוניציפאליות בהן ראש העירייהאמיר כוכבי נבחר לראשות העיר. בשבועות האלו מאז נכנס לתפקידו היה עסוק בהרכבת הקואליציה,תהליך שטרם הסתיים.

בנאומו המרגש לשינויים המיידים שבכוונתו לבצע בעירייה וכן לצעדים הראשונים שהעירייה בראשותו כבר החלה לעשות למען ילדי העיר, אמר כוכבי: 

"מילים מובילות למעשים. הן מאפשרות לכולנו לחלום חלומות ולבנות אמונה, אבל הן גם סוללות את הדרך למעשים אמיתיים. בשבועיים שאני בתפקיד אני לומד שהאתגר המרכזי שלי הוא לאזן בין החשוב לבין הדחוף. בין הרצון לטפל במשהו נקודתי ומיידי לבין הרצון להניע תהליך שיבשיל וייתן פירות במורד הדרך. הצבנו יעד להפוך את הוד השרון לעיר שרואה את ילדיה  ומייצרת להם מסלול התפתחות שמכין אותם לחיים האמיתיים.

"במסגרת הזו הודענו על בניית שני מתחמים חדשים לתנועות הנוער במערב העיר: אחד בית לשבט צופי געש והשני בית שיאפשר לכמה תנועות נוער לפעול במקביל. פנינו למשרד החינוך כדי לאפשר מסגרת תיכונית לשני הבתי הספר הייחודיים בעיר: בית הספר הדמוקרטי ובית הספר האנתרופוסופי תמר. אלו צעדים ראשונים לעיר שתשרת את כל ילדיה, כל תושבותיה ותושביה. זאת תהיה דרך לא פשוטה שתידרש בה סבלנות רבה, מלאה מהמורות ומכשולים.

"היכולת שלנו כנבחרי ועובדי ציבור לעשות היא עצומה. הדלת שלי תהיה פתוחה לכל שותף במועצת העיר שירצו לקחת חלק בשינוי המציאות ולכל תושב שעתיד העיר בראש מעיניה. נבחרנו על רקע שיח שקוף עם הציבור וכך ננהל את העירייה. הלכנו עם הלב והאמונה שצריך ויכול להיות פה יותר טוב. הלכנו עם האמונה שחכמה והידע נמצאים אצל הציבור הרחב. אנו עולים על דרך שתשים את תושבות ותושבי העיר במרכז סדר היום העירוני וזה הדבר המשמעותי ביותר לעיר הוד השרון בסוף שנת 2018".

הנאום המלא: