לרגל יום המשפחה, שחל בשבוע שעבר. שיחררה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נתונים הנוגעים לשכיחות שמות המשפחה בישראל ובערים השונות. מהנתונים עולה כי בהוד השרון, כמעט כמו בכל הערים היהודיות בארץ, השמות הדומיננטיים הם כהן ולוי בהתאמה, כשהשלישי הוא דווקא אברהם. אחוז השמות החוזרים על עצמם עומד על 4.4 אחוז בלבד.

באורח לא מפתיע כהן כבש גם את הפסגה הישראלית, כש-2.7 אחוז מהיהודים עונים לשם המשפחה כהן. לוי הוא השני ברשימה עם 1.5 אחוזים. אחרי שני השמות הללו נפוצים השמות: לוי, מזרחי, פרץ, ביטון, דהן, אברהם, אגבאריה, פרידמן ומלכה.

כהן, שומע?! | צילום אילוסטרציה: pixabay

כולנו יודעים שאם נצעק 'כהן' מהחלון יענה יותר מאדם אחד. בדיקת נתונים מדויקת מעלה שלפחות 1 מכל 50 אנשים בישראל נקרא כהן ו-1 מכל 85 הוא לוי. כל אחד מהשמות מזרחי, פרץ וביטון היה שמם של אחד מכל 300 אנשים, כל אחד מהשמות דהן ואברהם – עומד ביחס של אחד מכל 400, אגבאריה היה שמם של אחד מכל 450, ופרידמן של אחד מכל 470. השם הנפוץ ביותר בקרב המוסלמים הוא אגבאריה, בקרב הנוצרים - ח'ורי ובקרב הדרוזים - חלבי.

ומה קורה בערים ובמושבים השכנים? 

בנווה ירק כהן ולוי ראשונים, ואחריהם לא אחר מאשר סנילביץ'. בעדנים שולט דווקא שם המשפחה בר, אחריו מגיע ריזל ואחרון חביב הוא גולדשטיין. ברמות השבים מככב כהן במקום הראשון, ואחריו השמות שחר ובן שמואל בהתאמה. באלישמע מגידיש הוא הראשון, ולאחר מכן תמם וגלם.

ומה קורה בכפר סבא וברעננה? באופן מעניין בשתי הערים השכנות מגיע אותו מקום שלישי אחרי כהן ולוי. שם המשפחה השלישי הכי נפוץ בערים אלו הוא כץ.