האינפלציה במחירי הקורסים לפסיכומטרי בשנים האחרונות, עשתה את שלה. אם עד לפני עשור היית יכול להשיג קורס מוצלח בסביבות ה-2000 שקל, היום המחירים המוזלים מתחילים בסביבות ה-5,000 שקל, ומרקיעים עד איזור ה-10,000.

כבר לא צריך להתרושש בדרך לאוניברסיטה| צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

למזלם הגדול של צעירי העיר, עיריית הוד השרון בשילוב הפרויקט החברתי האקדמיה לעם, מקיימת זו השנה השלישית ברציפות, קורס פסיכומטרי שמפעילה האחרונה, בעלויות זולות משמעותית.

הקורס שיתקיים במרכז האמנויות הרב תחומי (דרך כפר הדר 33), ייערך פעמיים בשבוע למשך 3 חודשים, שאמורים לקחת את הסטודנט הממוצע מרמת ההבנה הבסיסית ועד לרמת התרגול הגבוה ביותר הנדרשות במבחן הפסיכומטרי. בסיום הקורס יתקיים חודש של מרתון וחזרה על החומר לקראת הבחינה.

העלות: רק 1720 שקל, מקלה משמעותית על הלחץ הנלווה ממילא למבחן הגורלי. 

מעיריית הוד השרון מוסרים כי במסגרת הפעילות העירונית לעידוד צעירים מתבצעים בין היתר גם חלוקת מלגות עירוניות לסטודנטים, קורסים והרצאות להכוון תעסוקתי ומגוון שירותים נוספים המאפשרים לצעירי העיר לבחון את עתידם.

פרויקט הפסיכומטרי החברתי, האקדמיה לעם, נוסד על ידי זאב הירשפלד, צעיר בתחילת שנות ה-30 לחייו, שביקש לקדם לימודי פסיכומטרי שווים לכל כיס, והיום מפעיל עשרות קורסים בכל רחבי הארץ. הירשפלד פיתח את הקורסים שלו בתחילת העשור מתוך אג'נדה חברתית והם זוכים היום לפופולריות רבה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למחלקת תרבות, אירועים ונוער בעיריית הוד השרון בטלפון: 09-7759615. או לאקדמיה לעם בטלפון: 03-9050380. בהצלחה לכל המשתתפים.