באחד ממקרי האלימות המטרידים יותר שתועדו בשנים האחרונות, נצפו שלושה בני נוער כשהם אורבים לאישה מבוגרת כבת 80 ברחוב אניליביץ' בכפר סבא לאור היום. השלושה חיכו לאישה וכשעברה בסמוך לביתה, תלשו מידה את התיק שלה, הפילו אותה על הכביש, ונמלטו. האישה נפגעה וסבלה משטפי דם רבים ופונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים מאיר.

התקיפה כפי שתועדה על ידי מצלמות האבטחה ברחוב | צילום: מתוך הסרטון

הסרטון שתיעד את המקרה, זכה לתהודה רבה בכל רחבי הארץ בשל היטפלותם של בני הנוער לחסרת ישע. כמו כן, יש לציין שבעלה של האישה, שוטר לשעבר, נפטר לפני כחודש ממחלת הסרטן, ועל כן התקופה הנוכחית בין כה וכה רגישה עבור המשפחה.

לפי דיווח המשטרה, המקרה אירע ביום חמישי האחרון ה-15.11.18 בשעות אחר הצהריים. מהמשטרה נמסר:

"מבדיקה ראשונית התברר כי 3 חשודים שדדו את האישה וחטפו ממנה את התיק שהחזיקה. האישה, תושבת כפ"ס נחבלה בפניה ובידה לאחר שהותקפה ונזרקה לכביש ונגרמו לה שטפי דם רבים. בהמשך אף פונתה לקבלת טיפול רפואי בביה"ח מאיר.

"עם קבלת התלונה החלו החוקרים בחיפושים קדחתניים לאיתור החשודים והיום, לפני זמן קצר, אותרו 2 חשודים, בני 16 ו-17 מנתניה והם נעצרו והובאו לחקירה בתחנת המשטרה. משטרת ישראל ממשיכה בחיפושיה אחר החשוד השלישי הנוסף".

לאחר מכן עידכנה המשטרה: "לפני זמן קצר נעצר החשוד השלישי, בן 17 מנתניה והוא יובא לחקירה בתחנת המשטרה. החקירה נמשכת".

קרוב משפחתה של האישה אמר ל-"מיינט כפר סבא":

"השוד התרחש במקום הכי מסוכן ברחוב, מכוניות רבות 'טסות' בו. בנס היא לא נדרסה. הם עשו פה את עבודה, הם ארבו לה בסמטה, פשוט לא שיערו שיש שם מצלמות. לצערי, הם לא יקבלו עונש אמיתי. וזה הדגש שצריך להיות במקרה הזה: מערכת הענישה לנוער שכזה היא מינימלית ולא אפקטיבית. זה מה שמצער.

"בתיק שהם שדדו ממנה היו תמונות ופרטים מבעלה המנוח, וזה מה שהכי כואב לנו".