אי שם בעשור הקודם, כש-AM:PM וטיב טעם עלו על פני השטח, כביש 531 עדיין היה בגדר פנטזיה, וכך גם שכונת 1200 הסמוכה. הציר היה משמש בעיקר למעבר אל כפר סבא הסמוכה, והכניסה הפופולארית למזרח העיר הייתה דרך הכביש הראשי, דרך רמתיים.

משאירים את המכוניות והולכים | צילום: פרטי

אלא שהזמנים השתנו, נפח המכוניות בציר סוקולוב עלה משמעותית, ואיתו התעצמה בעיית ההרגל המגונה של החנייה הכפולה ברחוב. מה שלפני עשור היה בגדר מעצבן אבל נסבל – היום הוא בגדר סכנת חיים.

"ה-am:pm  הוא מקום מבורך שאין לי טענות אליו", אומר עמיחי שמואלי (58) שמתגורר בסמוך למקום. "אבל אנשים עוצרים שם בחנייה כפולה, על מעבר החצייה ועל המדרכה, ועוזבים את האוטו. אמהות משאירות את הילדים שלהן באוטו ו"קופצות רק שנייה לקנות". זו סכנת חיים. ואני כל יום, כל השבוע רואה את זה. לאחרונה אישה עם תינוק כמעט נדרסה לידי, כי אף אחד לא ראה אותה. ומעבר לעובדה שלא רואים את החוצים, גם עוקפים את המכוניות החונות במהירות מאוד גבוהה".

דווקא שמואלי, שעבר רק לפני חצי שנה להוד השרון, החליט להציף את הבעיה. אולי זה משום שהוא עדיין לא התרגל לסכסוכים והצעקות הבלתי פוסקים בין יושבי הבניינים הוותיקים, לבין אלו ש-"רק עצרו רגע לקנות משהו", ועל הדרך חסמו להם את היציאה, אולי זה משום שבערים אחרות באיזור זוהי לא נורמה. עם זאת, הוא מדגיש את הסיכון לחיי אדם שנגרם כתוצאה מהחניות הכפולות וחסימת הצירים, כבעיה העיקרית.

"הם חוסמים את הציר, את הכניסות לחניה בבניין. פשוט מעמידים את האוטו והולכים, ואז אי אפשר לצאת מהחנייה ומתחילים עם הצפירות, והצפצופים, והקללות. המקום נהיה מוקד למלחמות".

מהו לדעתך הפתרון?

"פניתי למשטרה, אבל למשטרה יש מספיק דברים לטפל בהם. ועד שהם מגיעים בין כה וכה המכונית ממשיכה, כך שאני ממש לא בא אליהם בטענות.

"בפועל, נכון לעכשיו, רק כורזים לנהגים להזיז את המכוניות. מה עושים בזה? הם יחזרו עוד פעם. ככה לא פותרים בעיה. בערים אחרות, למשל, העמידו במקומות כאלה מצלמות שמחוברות למוקד ומתריעים על האיזור כשטח אכיפה מוגבר, הכל מצולם, ומי שמצולם חוטף דוח. זהו. חשוב לציין שבסופו של דבר, יש שם חניית עפר גדולה בסמוך, וממש לא חייבים לחסום את הציר".

מצפצפים על כולם | צילום: פרטי

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה:

"רחוב סוקולוב הינו רחוב בו מותרת החנייה בכחול לבן בלבד והאכיפה לאורך ציר זה מבוצעת על ידי פקחי רשות החנייה העירונית על בסיס קבוע מדי יום. עם קבלת פניית התושב באמצעות דף הפייסבוק העירוני, הועבר הנושא לטיפול פקחי הרשות, וכפי שנמסר לתושב במקום תבוצע אכיפה מוגברת בתקופה הקרובה.

"זו ההזדמנות להזכיר לתושבים כי יש לפעול בהתאם להוראות החוק ולהימנע מחניית רכבים באופן המסכן את הציבור. אנו מודים לתושב הפונה, ומזמינים את כל תושבי העיר להמשיך ולפנות לגורמי העירייה בכל שאלה ובקשה באמצעות ערוצי הפניה השונים".