הקניה הישירה של פירות וירקות מחקלאים שהתרחבה לאחרונה לכל חלקי הארץ הגיעה גם להוד השרון. ענת רשף גלעד, תושבת העיר אדריכלית ומנהלת קבוצת "הענתיות" בפייסבוק, מתחזקת קבוצת רכישה לפירות וירקות בהוד השרון. לקבוצה קוראים "הענתיות", והיא צוברת תאוצה מיום ליום. 

ענת רשף גלעד. צילום: קבוצת "הענתיות"

"היוזמה נולדה לפני שלוש שנים", אומרת גלעד לכתבת ynet מירב קריסטל, "ניסיתי לארגן קבוצת רכישה לליצ'י ממושב אלמגור. חילקתי חצי טון ליצ'י וזה היה חד פעמי, כי לא היה לי כוח להתעסק בזה. שנה לאחר מכן הזמתי מנגו, הפעם בשותפות עם חברתי ענת קרץ. אחרי זה החלטנו שנתחיל להזמין פירות באופן שוטף לפי העונה: בננות ופפאיות מעין איילה, אבוקדו והדרים מפרדסנים מקומיים, סוכריות שרי ממשק פרידמן בערבה, פלפלים מהערבה. מישהו מבאר שבע מביא לנו את התוצרת מהדרום תמורת עלות ההזמנה שלו. משתלות של עצי פרי טרופיים מביאות לנו קרמבולה, ספוטה, ז'בוטיקבה, לונגן. אננס אנחנו מזמינות ממשק 32 בחניאל".

הביקוש גבוה?

"יש לנו כל שבוע 120 הזמנות מרשימת תפוצה של 850 איש בוואטסאפ, אנחנו אוספות הזמנות מראשון עד שלישי. החקלאים קוטפים ושולחים לנו בחמישי בבוקר. אנחנו מסדרות את ההזמנות לאורך כל היום: 12 שעות של עבודה פיזית, ארבעה שליחים שעושים משלוחים לכל הארץ. הטעם של הפירות הוא לא להאמין. אנחנו מקפידות להזמין כל שבוע כי אנחנו מוכרות גם לתוצרת וגם למיזם".

מרכז החלוקה בירקונה. צילום: קבוצת "הענתיות"

אתן לוקחות עמלה?

"עמלה מינימלית – עד 15% ו-10% על פפאיות ובננות שהן המנה העיקרית למי שניזון בעיקר מפירות. אנחנו מוכרות בננות אורגניות ב-11-12 שקל לק"ג ופפאיות אורגניות ב-15-16 שקל לק"ג. עגבניות שרי אורגניות ב-20 שקל לק"ג. מדובר באיכות שאין כדוגמתה".