מה שלא עבד בצורה המסורתית, יעבוד דרך האינטרנט? היזם החברתי והנדל"ניסט ההוד השרוני, עופר סלומון, מקווה שכן. סלומון הקים בחודש האחרון עמוד פייסבוק תחת השם "למסירה באהבה הוד השרון". מאז הפך העמוד לאט לאט למעין בזאר חינמי, שמאפשר לתושבי הוד השרון להיפטר מרכוש לאחר שמיצו אותו, ולקחת פריטים יד שניה, שבעליהם איבדו בהם שימוש.

להיפטר מריהוט ועל הדרך לעשות טוב למישהו. יד שניה | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

"מכיוון שאני מתפרנס מנדל"ן, אני חשוף להרבה אנשים שעוברים דירות, ורק רוצים להיפטר מהריהוט שלהם", מספר סלומון כיצד הגה את הרעיון לפתוח את הדף המדובר. "ככה שתמיד היו לי בקנה, מקרר, מכונת כביסה, ספות, מיטות וכו', והייתי צריך לשנע את אותם הדברים, מבתים של אנשים, למשפחות נזקקות ולחיילים בודדים".

"בזמנו אף פניתי לעיריית הוד השרון כדי לפתוח מחסן ריהוט לנזקקים", סלומון ממשיך. "אמרתי להם שאני אביא את הרהיטים, ובמקום שנזרוק את הבגדים בויצ"ו, תהיה פה חנות יד שניה. נמכור במחיר סמלי, רק שיכניסו כסף, כדי שנכסה את הוצאות ההובלה. מתוך הקופה הזו נוכל לכסות את ההוצאות האלו. אבל לא הצלחנו לעשות מהלך בנושא הזה", הוא מודה באכזבה.

אז מה גרם לך להרים את הכפפה הזו מחדש?

"עלה לי הרעיון לפתוח קבוצה, ובניתי פלטפורמה שכל מי שרוצה למסור חפצים לאנשים בתוך הוד השרון, יוכל לעשות את זה. וזה כמובן לא רק למשפחות נזקקות, אלא גם לסטודנטים, חיילים ובעצם כל מי שמעוניין בריהוט הזה. יש לא מעט אנשים בעיר שיש להם מוצר מסוים, ואין להם את הכוח לשנע אותו. כשהם מפרסמים את זה, ועל הדרך הם נפטרו מהמוצר/הרהיט הזה, גם להם עשו טובה והם עושים טוב בעצמם. אני בטוח שיש לאנשים הרבה רכוש בבית שאין להם כוח לזרוק אותו, ועם הפלטפורמה הזו, הם יוכלו לתרום אותו בקלות".

סלומון. החלום שלו היה להקים מחסן עירוני | צילום: פרטי

ואיך הקבוצה בינתיים?

"אנחנו בתחילת הדרך מבחינת הקבוצה. מצטרפים לקבוצה עשרות אנשים מדי יום. אני חייב להדגיש. יש פה אפשרות לעשות קצת מעבר לשיח הציבורי באינטרנט, לא רק לדבר, אלא גם לתרום ולעזור לאנשים".

למעבר לקבוצת "למסירה באהבה בהוד השרון" - לחצו כאן.