בית הספר ע"ש מנחם בגין בהוד השרון- זוכה המקום הראשון בתחרות יוזמות חינוכיות חדשניות של אגף מו"פ במשרד החינוך. 

צילום: אתר בית הספר

לדברי מנהלת בית הספר, ספי זלצמן: "היעד שלי הוא להוביל את בית הספר מנחם בגין כבית ספר חדשני ופורץ דרך והשאיפה שלנו כצוות היא שנדע לתת לתלמידינו את הכלים להתמודד בהצלחה עם העולם החדש ואתגריו, לפרוץ גבולות מסורתיים ולשלב תהליכי הוראה למידה חדשניים" .

במסגרת הייחודיות של בית הספר תחת הכותרת "בית לאתגרי העתיד", ימי שישי הינם ימי לימודים מיוחדים, בהם מגיעים ילדי שכבות ד'-ו' ללא תיקים ומחברות ללמידה אחרת וחווייתית. במהלך השעתיים הראשונות של יום הלימודים הייחודי מתקיים "יום חלומות ואתגרים", כאשר ראשי התיבות  חלו"ם הינם- חוויה, למידה חקרנית ומיומנויות.

צילום: עיריית הוד השרוןהתלמידים עובדים בקהילות למידה רב - גילאיות ומגוונות, העוסקות בנושאים מתחומי המדעים, החברה, הסביבה והתרבות. בהנחיית צוות ההוראה ולאור השנה פעלו הילדים בקהילות אלו לאיתור הבעיות עמן מתמודדת האנושות כיום והסיקו, כיצד בעיות אלו משפיעות וישפיעו על חייהם.

בסיומו של תהליך הלמידה הגתה כל קבוצה פתרון לבעיה אנושית שעלתה והציגה את הפתרון באמצעות דגם, סרטון, תערוכה אומנותית ועוד ואילו תערוכת התוצרים נפתחה לכלל תלמידי בית הספר ואפשרה להם להיחשף לבעיות והפתרונות שהועלו בקהילות הלמידה.

בשעה השלישית של יום הלימודים הייחודי מתקיים פרויקט ימ"י - ילדים מלמדים ילדים. במהלך שעה זו מציעים תלמידי השכבות הגבוהות קורסים מקצועיים בתחומי עניין הקרובים לליבם כמו תכנות, קובייה הונגרית, עיצוב, צילום ועוד. התלמידים משמשים כמרצים, ומעשירים את הידע ועולמם של חבריהם בבית הספר.

צילום: עיריית הוד השרון

לצד אלו במהלך ימי השישי מתקיים "יריד אתגרים", בו תלמידי בית הספר מוזמנים לאתגר את עצמם באמצעות שלל משחקי חשיבה מעץ, משחקים המחזקים את שיתוף הפעולה בין תלמידים, מעוררים יצירתיות, ומפתחים ראיה מרחבית. את ההפעלה במשחקי החשיבה מעבירים גם כן נציגים מהשכבות הבוגרות שמסייעים ומכוונים את המשתתפים במידת הצורך.