לפני כחודש דיווחנו על הכאוס התחבורתי הגובר בסמוך לסניף ה-AM:PM ברחוב סוקולוב, שכלל בין השאר חניות כפולות, חניות על מעברי חצייה, חנייה באדום לבן, ויצר אווירה של אלימות בין התושבים במקום. היום הודיעו בעיריית הוד השרון על החמרת האכיפה בנושאי החנייה בעיר, כשהדגש יהיה על הצירים המרכזיים כדרך רמתיים, רחוב הבנים, רחוב סוקולוב ודרך מגדיאל.

חנייה כפולה בסקולוב ומצלמות חנייה שצפויות להגיע | צילומים: פרטי, לירן תמרי

לפי העירייה פעילות האכיפה המוגברת תחל ביום שישי הקרוב (25.1) ותתמקד בעבירות הבאות: חנייה באדום לבן, חנייה בתחנות אוטובוס, חנייה על המדרכה, חנייה בחניות נכים, ונגד החניות האחרות המפירות את הסדר הציבורי.

לטענת העירייה, "מדובר בעברות חנייה מסכנות חיים, המהוות פגיעה ממשית ומשמעותית באיכות חיי תושבי העיר שכן חנייה במקומות אלו כופה על הולכי הרגל לרדת מהמדרכה ולצעוד בכביש, מסתירות את שדה הראייה הבטיחותי הנדרש הן להולכי הרגל והן לנהגים וחוסמות גישה למרחב הציבורי".

העירייה ציינה את העובדה כי פעולה זו נלקחה לאחר שהתקבלו מספר רב של תלונות תושבים אודות מבקרים ותושבים שחונים שלא בהתאם לחוק. כמו כן מציינים בעירייה, כי פעילות האכיפה המוגברת הינה השלב הראשון בשינוי המדיניות העירונית בנושא טיפול בעברות תנועה, כאשר בהמשך מתוכננת הצבתן של מצלמות פיקוח אוטומטיות להפקת דו"חות גם ללא נוכחות פקח.