בימים אלו נערכת עיריית הוד השרון, בהתאם להנחייתו של ראש העירייה, אמיר כוכבי ובהובלת סגן רה"ע, מאיר חלאווני, לתגבור הפיקוח העירוני על מסגרות החינוך הפרטיות לגיל הרך ובתוך כך, גנים פרטיים, מעונות ומשפחתונים. 

צילום המחשה: shutterstock

בהתאם לחוק הפיקוח על המעונות החל מיום 1.9.19 תידרש כל מסגרת חינוכית בקבלת אישור הפעלה ראשוני, מדובר על כל מסגרת חינוכית מגילאי לידה עד 3, המונה למעלה מ-7 ילדים אשר תחויב בהגשת בקשה לקבלת אישור ראשוני להפעלת מסגרת חינוכית. 

ע"פ הוראות החוק, לקבלת אישור ראשוני יש לעמוד ב-3 דרישות: אישור היעדר עבר פלילי של כל עובדי המסגר, השתתפות בקורס עזרה ראשונה והחייאה לכל עובדי המסגרת והצהרת מנהל המסגרת כי המבנה מתאים לשהות ילדים.

עיריית הוד השרון רואה חשיבות רבה בקידום הפיקוח על המסגרות החינוכיות לגיל הרך, ולכן תעמיד לרשות מנהלי המסגרות והעובדים, גם בגנים הפרטיים כנס מידע והסברה על היערכות לתחולת חוק הפיקוח הכנס יתקיים ביום שלישי 13.8 בשעה 19:30 במרכז האומנויות הרב תחומי.

כמו כן תפעיל העירייה קורסי עזרה ראשונה, המחויבים בחוק, לרשות מפעילי ועובדי מסגרות החינוך הפרטיות לגיל הרך ולקהל הרחב בעלות העומדת על 35 שקלים בלבד.