הורים מודאגים שקיבלו מידע חלקי אודות ביטול סיירת האופנועים ששמרה על בטחון גני הילדים פנו השבוע ל"מיינט הוד השרון" בחשש רב רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, וטענו כי תחושת הבטחון שלהם נפגעה. 

סיירת האופנוענים בהוד השרון. צילום: ארכיון עיריית הוד השרון

לדברי ההורים, הסיירת נתנה תחושת בטחון גדולה, וכעת הם תוהים: "מי ישמור על ילדינו?". 

כזכור, לפני מספר שנים, לאחר שעיריית הוד השרון ביטלה את הצבת המאבטחים בכל הגנים, היא החליפה אותם בסיירת אופנועים (שני אופנועים עם שני אנשי בטחון ועוד אופנוע תגבור) שפטרלה עד השעה 19:00 תוך שהם מעניקים גם בשעות שלאחר הלימודים מענה למגוון מוקדים עירוניים בהם מתקיימות פעילויות ילדים: אולמות ספורט, מרכזים קהילתיים, בתי ספר, תנועות נוער ועוד.

במסגרת שדרוג מערך האבטחה בגני הילדים הוצבה בגני הילדים בעיר, מערכת אלקטרונית מתקדמת אשר מצלמת את שער הכניסה לגן ומאפשרת לגננות ולסייעות שליטה מלאה בפתיחה וסגירה של השערים. המערכת החכמה מקושרת באמצעות לחצן למוקד ייעודי מיוחד המספק מענה לכל פניה בטווח ממוצע של 5 דקות בלבד.

בכל גן הותקנו לחצני מצוקה המגיעים למוקד חיצוני המפעיל במהלך כל יום משעות הבוקר המוקדמות צוותי סיור רכובים על אופנועים, חמושים ומוסמכים כחובשים הנותנים מענה לכל פניה. הסיירים הינם כולם יוצאי יחידות קרביות אשר עברו הכשרה מרוכזת בת למעלה משבועיים ימים בהנחיית משטרת ישראל. בנוסף ללחצן מצוקה הקיים כיום בכל מוסדות החינוך בעיר, נוספה בגנים אפליקציה מיוחדת בטלפונים של הגננות והסייעות המאפשרת התקשרות באמצעות לחיצת כפתור לסיירי האופנועים הפועלים בעיר ולמוקד חצוני אשר פועל במהלך כל היום.

גורמים בעירית הוד השרון מסרו לנו כי המידע שיש להורים מבוסס על שמועות שהנן חלקיות. בכוונת העירייה לבחון את פעילות הסיירת, וכך גם נמסר למחלקת הבטחון, אך לתת מענה אחר במקום הסיירת. נכון להיום, האריכה העירייה את פעילותה של הסיירת בעוד חודשיים, בהם ייבחנו כל החלופות, וכרגע החלופה המסתמנת היא רכב בטחון שיחליף את צוות האופנוענים. 

מעיריית הוד השרון טרם נמסרה תגובה.