במנשר מיוחד ודי חריג שבו עולה הנסתר על הגלוי, הפצירה הנהגת ההורים היישובית בהוד השרון בהורים בעיר להפסיק להתערב באופן חריג בפעילויות ובתכנים המועברים בבתי הספר בעיר. הרקע, ככל הנראה, הוא מספר מקרים בהם הורים, אם כיחידים או כקבוצות, פנו אל צוותי בתי ספר בדרישה לשנות את סדר היום החינוכי, זאת מבלי שהדבר עבר דרך הנהגת ההורים ובאופן לכאורה בלתי הולם.

ההורים הגזימו? | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

כך נכתב במנשר:

"לאחרונה אנו עדים להתערבות חריגה של הורים בפעילויות ובתכנים המועברים בבתי הספר. הנהגת הההורים היישובית בהוד השרון מחזקת את ידי הצוותים החינוכיים בעיר, מכבדת ומוקירה את מנהלות ומנהלי בתי הספר על ההשקעה, המקצועיות והמסירות הרבה בילדינו, תלמידות ותלמידי העיר.

"אנו תומכים בשיח מכבד בין ההורים לבין צוותי הניהול וסומכים ידינו על החלטות צוותי הניהול בבתי הספר. אנו מוקיעים כל התנהלות אגרסיבית, התערבות בוטה של הורים בהחלטות צוותי הניהול ובהחלטות פדגוגיות/מקצועיות.

"דרך ארץ, הקשבה ושיח מכבד הם הבסיס עליו מושתת החינוך. שיתוף פעולה ויצירת אמון בין קהילת ההורים לבין בית הספר תורמים לרווחתם וטובתם של ילדינו".

על המסמך חתומים ראשי ועדי ההורים בעיר ביניהם: מירום שיף - יו"ר הנהגת ההורים היישובית ויו"ר ממלכתי א', רותן גינתון – סגן ומ"מ יו"ר ההנהגה היישובית, טל בנימיני – סגן יו"ר ההנהגה היישובית ויו"ר רבין, קרן לורנס – סגן יו"ר ההנהגה היישובית ויו"ר המגן, מעיין דלל – יו"ר הנהגת הגנים, שרון רפפורט – מזכירת ההנהגה היישובית ויו"ר השחר וכן ראשי ועדי ההורים בשאר בתי הספר בעיר.

המנשר שהופץ | צילום: מתוך הרשת החברתית

ההערכה היא שמרבית המקרים בהם עסק המנשר המדובר לא הגיעו לידי התקשורת ונסגרו בין ההורים וצוותי החינוך.