בעלי הזיכרון הטוב מבין תושבי העיר זוכרים היטב את המתיחות הגבוהה בין קניון מרגלית השרון הוותיק לבין קניון שרונים עם פתיחתו של האחרון בתחילת העשור. על אף העובדה ששני מתחמי הקניות נבדלים מאוד באופיים, היה ברור שרשתות המותגים ייאלצו לבחור בין שרונים רחב המימדים, לבין מרגלית השרון הצנוע יותר שנמנה על קבוצת עזריאלי החזקה. 

יש התולים את ההתנעה הלא פשוטה של שרונים, לסיטואציה הזו, שבה שני קניונים נמצאים במרחק של קילומטר וביריבות ברורה. במובן הזה, די ברור היום כי שרונים השאיר אבק לאחותו מרגלית הוותיקה. המבחר, הגודל וגם המיקום, עשו את שלהם ומרגלית הפך להיות בצורה די המובהקת למעין קניון שכונתי של מתחם רמות מנחם, ושל השכונות המערביות הדרומיות. כל זאת בעוד שרונים, לעומת זאת, גדל והפך להיות אבן שואבת לכל תושבי האיזור, בהם גם כאלה שאינם נמנים על תושבי העיר.

אם כן, אין זה מפתיע שרשת קסטרו, ענקית האופנוע הישראלית שליוותה את מרגלית במשך שנים רבות, תעזוב אותו בקרוב. ולבטח אין זה מפתיע, שעל אף הצמצומים הרבים לכאורה שהרשת מבצעת, היא בכל זאת תפתח חנות קונספט גדולה ב'אח הקטן והחצוף' של קניון מרגלית, הלא הוא שרונים.

רומן ארוך שנים. מרגלית וקסטרו | צילומים: לוגו קסטרו, פרטי

מידיעה שפורסמה באתר הדה מארקר בשבוע שעבר (ה-5.12), עולה כי קסטרו סגרה ותסגור 10 סניפים בשל "התקופה הקשה שעוברת על הרשת" לכאורה, וביניהם הסניף במרגלית השרון (עזריאלי). עם זאת, בפנייה של מיינט הוד השרון לקסטרו התגלה שאכן הסניף במרגלית נסגר, אבל מתוכנן להפתח סניף קונספט רחב בקניון היריב. 

להלן תגובת קסטרו:

״קסטרו נמצאת בתקופת צמיחה והתפתחות. בשנה האחרונה פתחנו 14 חנויות חדשות במיקומים טובים יותר והגדלנו את שטחי המסחר בחנויות הקיימות, תחת קונספט עיצוב חדשני. בסך הכל גדלו בשנה האחרונה שטחי המסחר של קסטרו ובשנה הקרובה אנו אף נמשיך במגמה זו. יחד עם זאת וכפי שהצהרנו בעבר, חנויות במיקומים שאינם מצדיקים את שכרי הדירה באותה נקודה ייסגרו".

בנוסף ציינו בקסטרו כי באיזור השרון ייפתחו סניפים נוספים לאלו שבמתחם ג'י והאושילנד בכפר סבא, וכי "בקניון שרונים הוד השרון מתוכננת בשנה הקרובה להיפתח חנות חדשה בקונספט העיצוב החדש של קסטרו, חנות גדולה ונרחבת יותר, כמו גם ברחוב המדינה היהודית בהרצליה".

קניון שרונים הוד השרון. צילום: יוגב עמרני

את תגובת קניון מרגלית השרון לא היה ניתן להשיג. היא תפורסם במקרה שתתקבל.