מתחילת חודש אוגוסט התשלום עבור החניה בכחול לבן ברחבי העיר מתאפשרת רק באמצעים דיגיטליים או באמצעות כרטיס איזיפארק על חלון הרכב.

 

להתראות מדחנים, שלום פנגו. צילום: עירית הוד השרון

בעירייה הודיעו ש"ההחלטה על הסרת המדחנים התקבלה לאחר בדיקות שערך הצוות המקצועי בעירייה באופן מצטבר תוך למידת מידת השימושיות של הציבור באמצעי תשלום זה עבור דמי החניה. עם השלמת הבדיקות התגלה כי המדחנים מהווים טורח תחזוקתי ועלותם השוטפת לעירייה גבוהה בהרבה מתועלתם, זאת כאמור לצד העובדה שהם פוגעים משמעותית בחזות העיר ובחופש התנועה על מדרכות העיר".

"מדובר בהחלטה שאינה מתחשבת בכלל הציבור בעיר", אומר חבר מועצת העיר יגאל שמעון, "השכבות החלשות והקשישים לא מתעסקים עם אפליקציות שמפליקציות ולחלקם אין כרטיסי אשראי. או שיבטלו את התשלום לחניה כמו שהצעתי או שיאפשרו לכולם לשלם בצורה אחידה". 

תושבים אחרים התלוננו כי לא תמיד הם מסתובבים עם כרטיסי אשראי ולפעמים הם משאירים אותו בבית מטעמים מובנים. "מדובר בהחלטה שלא הביאה בחשבון את נוחות כלל האוכלוסיה ואינה נגישה לכולם", סיכמו. 

לאור הסרת המדחנים התשלום עבור חניה בכחול לבן בהוד השרון מתבצע מעתה באמצעים הדיגיטליים 'פנגו ו'סלופארק', אפליקציה או חיוג טלפוני: פנגו *4500 וסלופארק *9070. אפשרות נוספת היא רכישת כרטיס 'איזיפארק' והצגתו לאחר הפעלה על גבי חלון הרכב, בצד הפונה למדרכה.