לאור זכיית סיעתו קצב-יש עתיד-מרצ במספר המנדטים הגבוה, היה ברור שלראש העירייה אמיר כוכבי, תהיה גמישות רבה בהרכבת קואליציה.

אמיר כוכבי. נפתרה תעלומת הקואליציה | צילום: אסף פרידמן

למעשה, רוב הסיעות היו בעלי פוטנציאל חבירה גבוה, והשאלה היחידה הייתה, מי יקבל מה? הערב (א') הגיע לידי "מיינט הוד השרון" מידע על ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו, שפותר את שאלת הקואליציה.

קצב-יש עתיד- מרצ של כוכבי (5 מנדטים), תרכיב קואליציה אחת עם "דרך העיר" (2 מנדטים) בראשות מאיר חלוואני, "רק הוד השרון" (2 מנדטים) בראשות נדב דואני, "הליכוד" של ארנון אברמוב (מנדט 1) וסיעת "כן" (מנדט 1) של כנרת כהן. הקואליציה החדשה תכלול רוב של 11 חברי מועצה מתוך 17.

לגבי סגני ראש העירייה, הרי שסגניתו הנצחית של כוכבי, יעל ברזילי, תהיה סגנית בשכר וממלאת מקומו. בתפקיד סגן ראש העירייה השני בשכר יבצעו רוטציה מאיר חלוואני וכנרת כהן, ואילו לתפקיד סגן ראש העירייה ללא שכר, יכנס נאור שירי, מקום שלישי ברשימתו של כוכבי.

סיעתה של יפעת קריב (3 מנדטים), יש של חיים שאבי (2 מנדטים), ורשימת העבודה בראשות משה חנוכה (מנדט אחד), צפויים, נכון לעכשיו, לשבת באופוזיציה.

יש לציין, כי הישגו המרשים ביותר של כוכבי בעצם הרכבת קואליציה זו היא השארת שני תפקידי סגנים בידי חברי סיעתו. כך למשל במקרה של יעל ברזילי, רק בת 27, שהולכת עם כוכבי מזה שנים, ותזכה להיות אחת מסגניות ראש העיר הצעירות בארץ.

הישג ברור נוסף הוא מעצם חבירתם של נדב דואני ועדי ברמוחה, שניים שזוכים לאהדה רבה בקרב קהל מצביעיו של כוכבי, לקואליציה. לא עניין של מה בכך.

מעבר לכך, בעצם בחירתו של כוכבי בכנרת כהן כסגנית ראש עירייה ברוטציה, כשהיא מחזיקה במנדט אחד בלבד, יש להעיד על העקרונות שהנחו אותו בבניית הקואליציה. כהן, כזכור, בחרה לתמוך בכוכבי בשעה שסיעות אחרות תמכו דווקא ביפעת קריב בסיבוב השני, תמיכה שיש שהאמינו כי יש בכוחה לאזן את המאזניים בין שני המחנות. עם זאת, כולנו זוכרים את הניצחון המהדהד של המחנה הכתום בבחירות האחרונות.

המינויים צפויים להכנס לתוקפם בישיבת מועצה שלא מן המניין שתתכנס בערב יום שלישי הקרוב.

ראש העירייה אמיר כוכבי אמר לאור הרכבת הקואליציה:

"בחמישה שבועות מאז נכנסתי לתפקיד זיהיתי את הצורך בקואליציה רחבה שתניע תהליכים ותוציא את העירייה מהקיפאון של הבחירות. גיבשנו קואליציה איכותית, דינאמית שיודעת להסתכל קדימה ולפעול למען העיר, תושבותיה ותושביה. אני מאמין גדול בכוחם של חברות וחברי מועצה ואני בטוח שנדע לשתף פעולה ולהעצים את תפקידם של נבחרי הציבור בעיר.

"אני קורא לכל מי שטרם נכנס לקואליציה, להצטרף ולפעול ביחד איתנו לעתיד טוב יותר לתושבי העיר. הגיע הזמן".

מאיר חלוואני אמר לאור כניסת סיעתו לקואליציה:

"הודענו לאמיר כוכבי כבר עם היבחרו, כי אנחנו מעוניינים להיכנס לקואליציה. אני שמח שהוא מצא לנכון לתת לנו תפקידים משמעותיים לטובת התושבים ולטובת העיר, ונשמח לעשות יחד. ובעזרת השם נעשה ונצליח".

נדב דואני אמר לאור כניסת סיעתו לקואליציה:

"אני שמח שסיעת רק הוד השרון הצטרפה לקואליציה. אני חושב שיש לנו פה הזדמנות אדירה לחולל שינוי בחמש השנים הקרובות. אחרי 15 שנים שהעיר הלכה בכיוון לא נכון. אני רואה בשיתוף הפעולה שלי עם ראש העירייה אמיר כוכבי, ביחד עם חברת המועצה עדי ברמוחה, שיתוף נכון ומדויק לעיר הזו. וזה הזמן לקחת את הוד השרון בחמש השנים הקרובות ולהעיף אותה קדימה, ביחד ובכל הכוח".