את מותה הכואב של ד"ר כרמלה רותם כמעט כל הוד השרון זוכרת. מכתב האישום שהוגש נגד ממוס מוקאדזה שדרס אותה, עולה התמונה הבאה:

בבוקר ה-20 במאי 2016, נהג מוקאזדה ברכב מסחרי מסוג שברולט סוואנה "כשהוא שיכור, לאחר שצרך סם מסוכן מסוג קנביס, ובגופו נמצא באותה עת החומר הפעיל בקנביס". מוקאזדה נהג ברכבו ברחוב ז'בוטינסקי בהוד השרון בסמוך לקניון עזריאלי. באותה עת עמדה תושבת העיר, ד"ר כרמלה רותם (64) על אי-התנועה כשהיא אוחזת בעגלת תינוק ובה נכדתה הפעוטה. מוקאזדה לא היה ער להאטת הרכב שלפניו, ומשהבחין בכך באיחור, הסיט בחוזקה את ההגה לשמאל. כתוצאה מכך הוא פגע בעוצמה רבה בכרמלה רותם. היא סבלה מפגיעת ראש קשה ומפגיעה רב מערכתית ומותה נקבע במקום.

כרמלה רותם ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

במהלך משפטו של מוקאזדה נחשף כי לחובתו 43 הרשעות קודמות, כולל הרשעה בנהיגה בשכרות שגרמה לפסילת רשיונו לכמה חודשים.

בשלב הטיעונים לעונש דיברו בני משפחתה. בעלה, דורון רותם, סיפר בכאב על מה שעובר על מה שעובר על בני משפחתו. הוא אמר: "אני חושב על כך כל לילה, מה היא מרגישה, מה חשבה בשניות האחרונות. הנכדה החכמה והיפה מתקרבת לגיל 4 ועדיין לא יכולה לספר כיצד הוטלה חבולה וצורחת מעגלת הילדים, וסבתה שכה אהבה אותה, אינה לוקחת אותה על הידיים להשקיט את בכייה. נהג שהורשע כבר בנהיגה בשכרות פשוט ממשיך לעלות על רכבו וככה סתם לוקח חיי אישה נהדרת כמו כרמלה. הופך באחת את חיי משפחה שלמה לכאוס, לחיים שמעולם לא יחזרו למה שהיו".

באוקטובר אשתקד מוקאזדה חתם על הסדר טיעון עם הפרקליטות ובמסגרתו הודה במיוחס לו. בגזר הדין שהוגש ביום ראשון בשבוע שעבר, במקרה – ביום הולדתה של כרמלה, גזרה עליו השופטת מיכל ברק נבו שלוש שנות מאסר בפועל, 10 שנות מאסר על תנאי, פסילת רישיון ל-13 שנים ותשלום פיצויים למשפחת המנוחה על סך 15 אלף שקלים.

"דברי המשפחה לימדו כמה חסרונה מורגש בקרב כל אוהביה, ועד כמה הם כואבים את האסון ונסיבות התרחשותו", אמרה השופטת בגזר הדין בשבוע שעבר.

"באורח נס נמנע אסון נוסף. שמעתי את המסר החד שביקש בן זוגה, להתייחס לצורך בהרתעה, אך אני מסכימה שצריך לתת מסר ברור בזמן זה. כל פיצוי לא יבטא נכונה את הכאב למשפחת המנוחה. ראוי להטיל פיצוי שהנאשם יוכל לעמוד בו. אני משתתפת בצערכם. אני מודה לכם על התנהגותכם לאורך כל המשפט, דבריכם בהחלט נכנסו ללב".

לאחר גזר הדין אמר דורון רותם ל-"מיינט הוד השרון": "אני מכבד את החלטתו של בית המשפט, אבל אני חושב שההתייחסות של מערכת המשפט וגם של המשטרה לנהגים בעלי רקורד תעבורתי בעייתי, כמו במקרה שלנו, מקלה. מדובר בנהג שכבר נתפס נוהג בשכרות ושיש לו מעל 40 עבירות נהיגה קודמות, חלקן חמורות, ועכשיו גם עבירת הריגה של אדם נפלא כמו כרמלה. לכן שלוש שנות מאסר זהו אינו עונש מרתיע מספיק. יש זלזול בחומרת העבירות של האדם הזה וחבל שמישהי כמו כרמלה היתה קורבן לדבר הזה.

"בכל יום אנחנו שומעים על אנשים שנוהגים תחת השפעת סמים או במצב שכרות ולכן אני חושב שמערכת המשפט צריכה לחשוב מחדש על אמצעי ההרתעה שלה. לנו כמובן מאוד קשה עם האובדן ועם גזר הדין הזה למרות שבלית ברירה תמכנו בו. המשפחה נאלצת להמשיך בחיים וזה לא פשוט, גזר הדין ניתן ביום ההולדת של כרמלה, במקרה או שלא במקרה. קשה לנו מאוד אבל אנחנו ממשיכים בחיים".