"הגן באנדרלמוסיה מוחלטת, כל יום מגיעה גננת חדשה, סייעת חדשה, וזה רק לאותו היום. למחרת מגיעות נשות צוות אחרות לחלוטין. אנו מבקשים את עזרתך האישית בפתרון קבוע למצוקה שלנו ושל הילדים". כך כתבה אחת האימהות מגן דולב בהוד השרון, בשם ההורים, לראש העירייה אמיר כוכבי.

"ההורים של ילדי גן דולב נאלצים לפנות אליך, בעקבות אוזלת היד של מחלקת הגנים בעיר", כתבו ההורים בפוסט שפירסמו באתר העירייה.

גן דולב. "הילדים חווים חוסר יציבות" | צילום: אסף פרידמן

"התחלנו את השנה עם גננת מחליפה, בגלל היעדרה בשל סיבות רפואיות של הגננת הקבועה של הגן, והובטח לנו שהגננת תחזור תוך חודשיים.

"החודשיים עברו, ואז התחילו להתגנב לאוזנינו שמועות שהגננת אינה מתוכננת לחזור, ומנגד, שהגננת המחליפה אינה מוכנה להמשיך להישאר כגננת קבועה החל מחודש זה. בו-זמנית, הסייעת המובילה של הגן, שהיא הסייעת המובילה גם בצהרון, ילדה וגם היא איננה. כלומר ברגע אחד, נעלם חצי מצוות הגן לילדים שרק לפני שבוע נכנסו לשגרה, אחרי כל תקופת ההסתגלות והחגים!

"כאשר פנינו לגברת גלילה ממחלקת הגנים, היא זרקה את האחריות על ההורים, בטענה שאין גננת ושנפנה למשרד החינוך, ושגם לצהרון היא לא אחראית, ושנפנה גם אליהם בנפרד. לא ניתן שום מענה ולא הופגן שום רצון לעזור להורים ולילדים.

"הילדים חווים חוסר יציבות, חוסר ביטחון, יש דלת מסתובבת של אנשי צוות שבאים 'להחתים כרטיס' לאותו היום, ואין שום תוכנית ומחשבה לעתיד.

"בבקשה תעזור לנו!", סיימו ההורים את פנייתם.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "נושא החוסר בכוח האדם המוקצה על ידי משרד החינוך מוכר ומטופל באופן אישי על ידי ראש העירייה, מול משרד החינוך. בגן דולב מדובר על צירוף מקרים מצער, הקשור לבריאות הגננות ובני ביתן, מידע אשר ידוע להורים במסגרת המותר, תוך שמירה מחויבת על צנעת הפרט. לשמחת כולם, אותרה גננת מחליפה והיא תבצע החלפה מסודרת עם הגננת הקיימת.

"כחלק מהפתרון למצוקות האלה בעתיד, הנחה ראש העירייה את אגף החינוך להקים צוות של גננות מנוסות מקרב גננות העיר שיצאו לגמלאות, ולהעסיקן דרך העירייה כחונכות וכמענה אפשרי לעיתות חירום. העירייה תמשיך לפעול לשיפור המענה הפדגוגי בגנים אל מול האתגרים הקיימים".

ממשרד החינוך נמסר: "מתחילת שנה שובצה במילוי מקום, כמנהלת גן, גננת קבועה ועל כן לטענות בנוגע לחילופי גננות רבים בגן אין שחר. מפקחת הגן ערכה מספר תצפיות בגן ומצאה כי הגן מתנהל באופן משביע רצון. בשל החלטתה של הגננת ממלאת המקום שלא להמשיך בניהול הגן מפקחת הגן פועלת נמרצות על מנת לשבץ גננת מחליפה מתאימה לניהול הגן".