ביום רביעי ה-26 בדצמבר עתיד להתקיים מסדר הכנפיים המסורתי של חיל האוויר- סיום קורס טיס מחזור 177. בין המסיימים: סגן ע', מהוד השרון, בוגר תיכון כצנלסון בכפר סבא, המסיים את הקורס במגמת טייס תובלה. 

ע' מהוד השרון נולד וגדל בכפר סבא. סיים את תיכון כצנלסון שם למד במגמת מוזיקה וניגן בפסנתר ובתופים. אחרי התיכון עבר עם משפחתו להתגורר בהוד השרון. על ההחלטה ללכת לקורס הכי נחשק בצבא הוא אומר: 

סגן ע', ראש טוב על הכתפיים | צילום: דובר צה"ל

"בהתחלה ראיתי את עצמי עושה בצבא משהו שכלי, משהו עם הראש, כי זו תכונה חזקה אצלי. חשבתי על מודיעין או עתודה רפואית ולא הייתי סגור על עצמי. לא היה לי חלום ילדות להיות טייס. הזמינו אותי למיונים וראיתי שאני מתקדם יפה ושאני טוב בזה. תוך כדי המיונים והקורס ממש התאהבתי בטיסה, התאהבתי במקצוע". 

איך היה הקורס? 

"וואו, היה קשוח. יש חוויות שאני לא אשכח בחיים. כמו למשל  המילוט. זרקו אותי וחבר בשטח והיינו צריכים לברוח מכל מיני כוחות שמחפשים אותי. אין אוכל ופשוט צריך להסתדר. היה מאוד מאתגר וקשה. בהתחלה התחרפנתי גם מזה שאני לא רואה את הבית, את המשפחה. סוגרים 28 יום ואחר כך עוד 21 ואז עוד 28 יום. זה קשוח כי אף פעם לפני כן לא הייתי תקופה כל כך ארוכה מהבית, אבל מהר מאוד מתרגלים". 

מה חיזק אותך? 

"יש לי המון מוטיבציה והמקצוע מאוד מעניין אותי ואני חושב שמאוד מתאים לי, נהניתי מאוד מהדרך. הכי חשוב אלו האנשים שאיתי, אני חושב שהם הח'ברה הכי טובים שפגשתי והיה לי כיף להיות איתם. אנשים מצוינים שדוחפים אחד את השני קדימה. תמיד עמדה נגד עיניי הידיעה שמה שאנחנו עושים יש לו השפעה ישירה על ביטחון המדינה, ולא בכל מקום יש השפעה כזאת ברמה כל כך גבוהה". 

ע' שובץ לתפקיד טייס תובלה. "הסטיגמה היא שכולם באים לקורס כדי להיות טייסי קרב, אבל זה לא נכון. אני מאוד מבסוט מהתפקיד שלי. יש הבדלים בין המערכים וכל מערך מתאים לאופי קצת שונה, אני מאמין שהגעתי לתפקיד שהכי מתאים לי. 

"הקורס נגמר אבל הדרך האמיתית רק מתחילה וגם היא מלאה באתגרים ובקשיים. אני מאחל לעצמי הצלחה, לעשות הכי טוב שלי את מה שאני עושה ולהיות משמעותי בתפקיד והכי חשוב להצליח גם לחיות את החיים תוך כדי".