מדוח סיכום השנה של חברת טרייד מוביל עולה כי בהוד השרון קונים יותר רכבי פנאי שטח מאשר רכבים משפחתיים, רכבי מנהלים או רכבי סופר מיני. אחוז הרכישות של רכבי פנאי שטח בהוד השרון הוא 43%. 30% מקוני הרכבים בהוד השרון בחרו ברכבים משפחתיים, 18% בחרו ברכבי סופר מיני ו-9% בלבד בחרו ברכב מנהלים.

אם אתם מסתובבים בעיר, תראו לא מעט כאלו. סובארו פורסטר | צילום: אי.פי.איי

כמו כן, עולים מהדוח מספר פרטים מעניינים נוספים. כך למשל 76% גברים רכשו השנה רכב, לעומת 24% נשים. בעניין הצבעים, ההעדפה ברורה. 3% מהרוכשים בחרו ברכב בצבע אדום ; 10% מהרוכשים בחרו ברכב כסוף ; 11% מהרוכשים בחרו ברכב אפור; 15% מהרוכשים בחרו ברכב שחור, וכמובן הצבע הלבן הפרקטי הוא הצבע המועדף, לא רק בעיר אלא בכל הארץ. 21% מהרוכשים השנה בחרו ברכב בצבע לבן.

חזק בקטע של פורסטר

ומהם הדגמים הנמכרים ביותר בהוד השרון? על פי דוח הנתונים של טרייד מוביל, בקטגוריית הרכב המשפחתי נמכרו בעיקר רכבי קיה נירו. בקטגוריית הסופר מיני הדגם הנמכר ביותר הוא הקיה פיקנטו. בקטגוריית רכבי המנהלים תושבי הוד השרון בחרו בפיג'ו 508. והדגם שככל הנראה נראה הכי הרבה בהוד השרון הוא הסובארו פורסטר, רכב הפנאי שטח החדש הנמכר ביותר בקטגוריה זו.

הסובארו פורסטר של 2018 הוא הדגם החמישי שהוצג אחרי עשור. מדובר ברכב פנאי קומפקטי גדול יחסית המגיע אלינו מיפן. לפורסטר מנוע של 2.5 ליטר אטמוספרי עם 182 כוחות סוס ותיבה אוטומטית-רציפה. טווח המחירים נע בין 180 ל-200 אלף שקלים.

הפורסטר במלוא הדרו. מי לא רוצה ג'יפ? | צילום: אי.פי.איי

אבי מויאל, משנה למנכ"ל טרייד מוביל: "אנו רואים שנהגי הוד השרון אוהבים יותר רכבי פנאי ושטח מאשר משפחתיים וזה מגמה מאוד מעניינת. כמו כן, ההעדפה לרכבים צבעוניים מתונה יותר והצבע הנבחר ביותר בעיר לרכב הוא לבן".