איציק רייזנברג ז"ל, מי שהיה הבסיסט המיתולוגי של "מופע הארנבות של ד"ר קספר", אחת הלהקות הבולטות בתור הזהב של הרוק הישראלי, נפטר אתמול (ד') בגיל 45 לאחר שהיה מאושפז עם חיידק אלים בדם. רייזנברג סבל במשך 16 שנים מטרשת נפוצה, בשנותיו האחרונות הוא היה במצב סיעודי. הוא הותיר אחריו בן.

רייזנברג (למעלה) עם הקספרים | מתוך עמוד הפייסבוק של הלהקה

מותו מגיע 26 שנה בדיוק (14.3.93) לאחר יציאת האלבום הראשון והמשפיע של "מופע הארנבות של ד"ר קספר", שהכניס את הלהקה היישר לתודעה הישראלית כולה. בין השאר עם הקאבר ל"בשמלה אדומה" ו-"בואי דינה". רייזנברג פעל עם הקספרים במשך שלושה אלבומים שזכו להצלחה והשאירו את חותמם עם להיטים כ-"אני אחלום לנצח", ו-"תראו אותי". זאת ביחד עם יתר חברי הלהקה שי להב, אורן ברזילי והמתופף צביקה כהן.

בכתבה שפורסמה אתמול (ד') ב-ynet על ידי רן בוקר, תואר מסלול חייו רווי התהפוכות. רייזנברג שזכה לפרסום רב כבר בגיל 19 עם הלהקה, עזב את "מופע הארנבות" כשחזר בתשובה בשנת 1995 כשהלהקה הייתה בשיא הצלחתה, לא לפני שהשיל עשרות קילוגרמים ממשקלו. עם חזרתו בתשובה, הוא הפך לחרדי והוסיף לשמו את השם רפאל.

ב-2003 הוא אובחן עם טרשת נפוצה. כשהתאחדה לראשונה הלהקה ב-2004, הוא שב אליה, אך נשר ממנה כשנה לאחר מכן. ב-2011 הוציא יחד עם אייל רדלר, חבר ילדותו מהוד השרון, אלבום קונספט בשם קוואטרו פורידוס. עטיפת האלבום צולמה על רקע זריחה בשדות של הוד השרון.

"בגלל הכל", מתוך אלבום הקונספט קוואטרו פורידוס

אורן ברזילי, ממופע הארנבות של ד"ר קספר, ספד לרייזנברג: "היינו שנינו הילדים של התעשייה, הצלחנו בגיל מוקדם, 18. גדלנו יחד לתוך העולם של הקספרים, היית האדם הכי מצחיק שהכרתי וכישרון ענק. אהבת מוזיקה והיא אהבה אותך חזרה. לך לדרכך בשקט ושלווה אח יקר".

שי להב אמר: "איציק, רפאל, חווינו את השנים הכי יפות ביחד, יצרנו ביחד מוזיקה נפלאה, ניגנו ביחד, הופענו ביחד, דיברנו על כל דבר בעולם, צחקנו המון המון ביחד".

הלוויתו של רייזנברג, תיערך היום (ה') בשעה 14:00 בבית העלמין נווה הדר בהוד השרון. יהי זכרו ברוך.