ברגע הראשון לאחר שהגיעה הבשורה כי ספיר קופמן הלכה לעולמה ביום חמישי האחרון, חברות מעגל נשים בהוד השרון ( טנג'ט 16 ומעגל נשים) החליטו לדחות את האירוע המסכם של הקמפיין שלהם. ובכל זאת, ענבר אחותה ביקשה מהן שלא לבטל ולהמשיך עם הפעילות החשובה הזאת. הן החליטו להקדיש את הפעילות לזכרה של ספיר.

צילום: חיה גולד

ביום שישי האחרון, קצת אחרי שחזרו מההלוויה, התקבצו חברות הקבוצות בסטודיו בהוד השרון. לשם הגיעה המאפרת המקצועית מריאנה קירשנר שאיפרה את הנשים כמוכות ומדממות והן הצטלמו בצילום מחאה קבוצתי, מסתירות חצי מהפנים עם היד שעליה כתוב בדיו שחור וברור: "stop it".

בין הנשים שהשתתפו בקמפיין היו חברת הכנסת לשעבר יפעת קריב, חברת המועצה עדי ברמוחה וגם השחקנית והיוצרת דנה דבורין. לסטודיו הגיעו נשים נוספות להזדהות עם הקמפיין וכן לחלוק כבוד אחרון לספיר. "היא הייתה פשוט מלכה אמיתית, אישה שטוב הלב שלה בלט ממרחק", ספדו לה הנשים במעגל.

יפעת קריב ועד בר מוחה. צילום: חיה גולד

"המטרה שלנו בקמפיין הזה נולדה מתוך כוונה שצעקה יכולה להציל חיים ולהציל מאונס ומתוך רצון לעודד נשים לספר ולצעוק לעזרה ולא להפוך לקורבנות", אומרת גבירה ולקוביץ חברת המעגל.

"הסטטיסטיקה חייבת להשתנות. לא ייתכן שהיא מצביעה על עשרים נשים שנרצחו השנה ועוד אלפים שהותקפו, חייבים לעצור את זה. צריך בחיים למצוא מישהו לרוץ איתו בכדי לחולל שינוי. 30 נשים הגיעו ביום שישי אחר הצהריים רובן אחרי הלוויה וכואבות, אבל המטרה שעמדה להן מול העיניים הוציאה אותן מהבית".