בתוך יממה אחת בראש השנה, הגיעו לאתר "מיינט הוד השרון" שתי תלונות לפיהן מכשיר כושר המוצב בפארק הטבע החדש, פצע את המבקשים להתעמל בו.

במקרה הראשון הגיע עם משפחתו לפארק א', נער בן 14 מפתח תקוה. בני המשפחה עשו את מסלול ההליכה סביב האגם, והגיעו לאזור מתקני הכושר. שם, ניסה הנער להתיישב על מתקן שבו יש למתוח את זרועות המתכת לצדדים.

המכשיר 'המסוכן' והתושב שנפצע | צילומים: אריאל ימיני, פרטי

לדבריו, הזרועות שהיו פתוחות, נסגרו במהירות בעת שהתיישב על המושב והוא ספג חבטה חזקה בצד השמאלי של ראשו. "המזל הוא", אומר א', "שהראש שלי היה טיפה אחורה, אז המכה הלכה לצד של הלסת והיתה כואבת, אבל לא עשתה נזק". 

למי שהיה קצת פחות מזל עם מכשיר הכושר המדובר היה יוסי, מנהל השקעות בן 48 מפתח תקוה, שהגיע גם הוא יום לאחר מכן לפארק וביקש להתאמן על אותו המכשיר בדיוק. כמו במקרה של א' גם יוסי ספג מכה חזקה, אלא שבמקרה שלו הפציעה הייתה מאוד מוחשית.

"יש לי פנס יפה כזה בעין"

"הגעתי לפארק עם המשפחה שלי, חצינו אותו והלכנו למתקני הכושר", מתאר יוסי את המקרה. "התחלתי במכשירי הכושר שהיו משמאל והכל היה בסדר, אלא שאז עברנו לצד השני. התיישבתי על מכשיר הכושר המדובר, ואיך שהתיישבתי עליו אני חוטף בום בראש משני הכיוונים. עפו לי משקפי השמש והתרסקו. הייתי קצת בהלם, הרמתי את הראש וראיתי את אשתי מסתכלת עליי והיא לבנה.

המכשיר הסורר. תוקן מאז המקרים | צילום: אריאל ימיני

"שאלתי אותה 'מה קרה'? והיא אמרה לי 'תראה, אתה כולך מדמם'. כנראה שנחתכתי ממשקפי השמש או מהמכשיר עצמו והתחלתי לדמם ליד העין, מהעוצמה של המכה. איך שאתה מתיישב, אתה נפגע בעוצמה, אתה לא יכול בכלל להגיב".

ומה מצבך עכשיו?

"עכשיו בסדר. לא דובר בשבר או משהו כזה. יש לי פנס יפה כזה בעין. אבל בסך הכל, הכל בסדר".

אתה מתאמן בדרך כלל?

"כן, אני מיומן בחדרי כושר, ומתאמן 3 פעמים בשבוע, ככה שאי אפשר לומר שאני לא מכיר את הדרך שהמכשירים האלו פועלים. אני גם מכיר את המכשיר הזה, אתה פשוט לא מצפה שהוא יסגר לך על הראש. בסך הכל אני בחור די חזק, אם זה לא היה בעוצמה חזקה, אני לא מאמין שהיה קורה לי משהו".

מעיריית הוד השרון נמסר: "אנו מודים לאתר מיינט ולתושב הפונה באמצעותו. מיד עם קבלת הפנייה הורה מנהל רשות הספורט העירונית, איציק בן דור, על איסור שימוש וזאת עד לביצוע בדיקה נוספת של המתקן ובחינת תוצאותיה אל מול אישור מכון התקנים הקיים. לאחר הבדיקה, המכשיר הנ"ל תוקן".