זה לא סוד שצעירי הדור הנוכחי שנולדו לקראת סוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90, מתקשים להתמודד עם החיים המקצועיים. יותר מדי אופציות, כולם רוצים להיות כוכב נולד, כולם רוצים לעשות כסף כמו טראמפ וכולם רוצים להיות יפים כמו ג'יזל, כך שלא קשה להבין איפה הדברים מתחילים להשתבש.

הולכים לאיבוד בעולם העסקי | צילום אילוסטרציה: Pixabay

עיריית הוד השרון השיקה בימים אלו את המחזור ה-5 של תכנית אפיקים שמטרתה הענקת כלים וידע לגיבוש אופק תעסוקתי עבור צעירות וצעירי העיר בגילאים 29-18 (רווקות ורווקים בלבד).

במהלך התוכנית, אותה מוביל אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעירייה, מתקיימים מפגשים אישיים ומפגשים קבוצתיים, והאגף אף מסייע לצעירים המשתתפים לפתח אחריות ויוזמה על חייהם, תוך הענקת הכלים לתכנן קריירה יציבה לטווח ארוך.

אביטל בר, מנהלת אגף הרווחה אמרה על התוכנית: "לכל אחד ממשתתפי התכנית נבנית תכנית אישית תעסוקתית לאור כישוריו ורצונותיו, הכוללת הכוון ללימודים בקורסים להכשרה מקצועית ובמידת הצורך אף אבחון תעסוקתי.

"הצעירים המשתתפים עוברים תהליך אישי וקבוצתי שכולל עבודה אישית לגילוי ומימוש הכישורים האישיים של כל אחד. הצעירים כיום עוברים הכשרות מקצועיות, לומדים או עובדים בעבודות מקצועיות ויציבות ומעידים על הישגים משמעותיים בחיים".

מעבר לתכנית האישית צעירי התכנית עוברים סדנא הכוללת מגוון תכנים: בניית מסלול התפתחות מקצועי, הכרות עם עולם העבודה, פיתוח אישי, בחירת מקום עבודה, תקשורת, עצמאות ואסרטיביות, קבלת החלטות, תכנון לטווח רחוק, ניהול פיננסי, זכויות עובדים, ניהול משא ומתן, הכנה לראיון עבודה ועוד. במסגרת התכנית ישנה אפשרות לסיוע במימון קורסים שונים לרכישת מקצוע במידת הצורך.

התכנית שואפת ליצירת שינוי בחייהם של הצעירים ולקדם אותם מבחינת תעסוקה וקריירה.

לפרטים והרשמה: מיכל הלוי 054-5783263, עדי רוזן 054-2473247