בני נוער, תלמידי חטיבת הראשונים ותלמידי כיתת האזרחים הותיקים צפו יחדיו בהצגה המביאה את סיפורו של רועי, שמרצה 15 שנות מאסר על רצח שביצע בגיל 16 ושמעו איך ברגע אחד של שכרות ואבדן שליטה הפך מתלמיד תיכון שחלם להיות וטרינר לרוצח.

צילום: פרטי

הפעילות נפתחה במונולוג של השחקן שהציג דמות של צעיר  בן 26 המספר כי לקח את חייו  של ילד אחר ונשפט על רצח והגיע לחטיבה בכדי להגיד לבני הנוער כמה הפשע לא משתלם. "או פשוט למה לא כדאי לכם להיות אלימים. למה בחיים אתם לא שותים ולמה בשום מקרה אתם לא מגיעים לשום מקום עם סכינים". לדבריו.

הצגת היחיד הובאה במסגרת שיתוף פעולה בין היחידה העירונית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול בעיריית הוד השרון, אגף מצילה במשרד לביטחון הפנים והרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול, אגף הרווחה והשירותים החברתיים ומחנכת כיתת הוותיקים בחט"ב הראשונים דלית בטאן.  

התלמידים הצעירים והותיקים כאחד לקחו חלק במפגש אותנטי וקרוב עם מי שהיה נער רגיל  שבלילה אחד של שכרות ואבדן חושים לקח חיים של ילד אחר. ההצגה, כאמור עסקה בתופעת השתייה לשכרה בקרב צעירים הניצבים בפתחו של גיל ההתבגרות.  כמו כן, בעזרת המנחה הועלו סיטואציות הנוגעות בנושאים כגון: לחץ חברתי והרצון להרשים, הצבת גבולות, השפעת האלכוהול ועוד שהביאו לדיון פורה ומעורר עניין בקרב שני הדורות השונים.

לדברי אילנה חיון, תלמידה בכיתת האזרחים הוותיקים: "אנו עדיין תחת הרושם שהשאירה ההצגה, המסר שהועבר כל כך חשוב ועוצמתי. כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה. הכרחי להמשיך ולחדד לבני הנוער את הצורך לעצור ולחשוב על מנת שלא יתרחשו מצבים שחלילה יצטערו עליהם בעתיד".