לכבוד החנוכה: היום נערך מרוץ הלפיד המסורתי של תיכון מוסינזון הוד השרון. המרוץ השנה היה בסימן רכיבה בטוחה על אופניים. הרצים יצאו מבית הספר ועברו בנקודות שונות בעיר וגם בבניין העירייה. הם מסרו לראש העיר אמנה המחייבת אותם לשמירה על כללי בטיחות ברכיבה.

צילום: מגמת קולנוע מוסינזון

למרוץ הלפיד יש היסטוריה ארוכת שנים ולמעשה זאת מסורת שהחלה כמעט לפני 70 שנה מיום הקמתו של תיכון מוסינזון בהוד השרון. כל שנה ביום האחרון לפני חופשת חנוכה מתקיים המרוץ. במשך שנים רבות מחוץ לעיר אך בשנים האחרונות הוחלט להשאירו בתוך הוד השרון. למרוץ יש פן חברתי ומטרתו לקדם מודעות לנושא מסוים. השנה הנושא הנבחר הוא רכיבה בטוחה על אופניים.

סופי עוזרי, רכזת חינוך חברתי בבית הספר, מספרת: "המרוץ התחיל בסביבות השעה 9:00 בבוקר.. מכל כיתה יש נציגים שמשתתפים במרוץ, גם מורים וגם נציגים מההנהלה. המרוץ אינו תחרותי. במהלך המרוץ עצרנו במשרדי העירייה וראש העיר יצא אלינו ובירך אותנו. מסרנו לראש העיר אמנה עליה חתמו התלמידים שאומרת שהתלמידים מתחייבים לשמור על בטיחות בעת רכיבה על אופניים.

צילום: מגמת קולנוע מוסינזון

"האמנה מציינת כללים: רכיבה עם קסדה, לא לסמס בזמן רכיבה, לשמור על מהירות מותרת, לא להרכיב מקדימה או מאחורה כשזה בניגוד לחוק, להישמע לתמרורים, לנסוע רק בכיוון התנועה ועוד. מטרת המרוץ השנה העלות את המודעות לנושא זה שנבחר על ידי התלמידים. לאחר המרוץ עשינו טקס הדלקת נרות וההרכב המוסיקלי שלנו הכין מופע מיוחד.