ביום שבת האחרון הגיעו הבנות מהחוג לאמנות בהוד השרון כשהן מצוידות בשמיכות וכריות אותן קישטו וציירו עליהן בעצמן לעמותת כפר סבא רעננה אוהבות חיות. הכריות והשמיכות יחממו את החורף להולכים על ארבע.

צילום: פרטי

ענת שחר מנהלת החוג לאומנות בשכונת גיל עמל בהוד השרון ועוסקת בעיקר בטיפול בצמחי מרפא. היא מסבירה. "אני עובדת עם ילדות בכיתה ו' ומחנכת אותן למודעות סביבתית כי הכל קשור בעצם לאומנות. ילדים מתחברים נורא בקלות לעזרה ותמיכה בבעלי חיים ולכן הצעתי להן לעזור לכלבים והן מיד נרתמו.

"יש לי קשר אישי לעמותה כי אני מגדלת שני כלבים ושני חתולים וגם מארחת אצלי חתולים לאומנה ולכן זה בנשמתי. אני יודעת שחתולים וכלבים רבים שאין להם בית סובלים מאוד בחורף. חלקם אפילו מתים מקור. לאנשים רבים יש כריות ושמיכות שהם לא משתמשים בהם, אז חשבנו, למה לא לתת את זה לבעלי החיים?

אספנו הר של כריות ושמיכות, משפחות רבות התגייסו ותרמו לנו. הבנות קישטו את הבדים ציירו על הכריות והשמיכות. מלבד החום שניתן לכלבים ולחתולים, אנשים שמחפשים בעל חיים לאימוץ שמים לב לבעל חיים שמוקף בבדים שמחים. הרשות הפלסטינית יצרה קשר עם העמותה והזמינה לשמחתי כמה מהשמיכות ומהכריות. זה מאוד שימח אותנו כי יש בזה עניין חינוכי חשוב, שלא משנה לאיזה מגזר זה הולך, העיקר שזה הולך לחמם את החורף של בעלי החיים. הבנות היו מאושרות לעשות את זה. אני זכיתי לארגן סיטואציה של תרומה לחברה, אושר לכולם".