אתמול (שלישי) נערך טקס מרגש ויוצא דופן במרכז היום בית יקינטון כאשר נגזר סרט שעיטר גגון שהוצב באחרונה בכניסה למקום. מאחורי ההתרגשות עומד סיפורו של חבר המרכז, אלכס ווסקוב ז"ל שהיה זה שביקש את הצבתו של הגגון אולם לא הספיק ליהנות ממנו, לאחר שנפטר כתוצאה ממאבק ממושך במחלת הסרטן. 

בני משפחתו של וסקוב ז"ל עם עו"ד כנרת כהן

באחד הביקורים בהם הגיעו נציגי עיריית הוד השרון להתרשמות מהפעילות הענפה והייחודית של המרכז, פנה אלכס למשנה לראש העיר, מחזיקת תיק הרווחה עו"ד כנרת אלישע כהן וביקש ממנה את הוספת הגגון בכניסה למבנה לטובת ותיקי העיר המגיעים למקום. אלכס תיאר כיצד הותיקים שמגיעים בהסעות יוכלו להיכנס בבטחה למקום שמסב להם כ"כ הרבה אושר ולא יחששו לצאת ביום קר וגשום מהבית.

מביקור לביקור, שבוע אחר שבוע, הקשר בין השניים הפך קרוב ואף סמוך למותו הגיעה כנרת  לבקרו בבית החולים. כשהגיע הסיפור לשולחנו של ראש העיר חי אדיב, הוא מיד נתן את ברכתו להצבת הגגון והורה להקימו. למצער, אלכס חלה ונפטר ולא הספיק לגזור יחד עם כולם את הסרט.

צילום: פרטי

לאור הרצון לכבד ולהנציח את רצונו וזכרו של אלכס נגזר הסרט על הגגון בשבוע שעבר, במעמד המשנה לראש העיר כינרת אלישע כהן, מנהלת אגף הרווחה אביטל בר, מנהלת מח' משאבי קהילה והתנדבות אסנת סטוצ'ינר, מנהל בית יקינטון יורם דברת ויו"ר קלי"ק לינדה מוסק, יחד עם משפחתו של אלכס שהתרגשה מאד מהמעמד ולצד הגגון החדש שלט לזכרו של אלכס.

אלכס היה יליד אוקראינה, עלה לארץ בשנת 1975, סעד את אשתו עד שנפטרה ממחלת הסרטן, דאג כל העת לפרנסת משפחתו והיה סבא לשני נכדים. בשנת 2012 הגיע למרכז היום ואט אט גילה בפני חבריו ועובדי המקום את כישוריו באומנות הפסיפס. לאורך השנים יצר מגוון עבודות צבעוניות, ססגוניות ומרהיבות מחומרים שונים, ביניהם גם ממוחזרים- ביום האירוע העניק מנהל בית יקינטון מתנה שהכין אלכס, בעודו בחיים למשנה לראש העיר- כנרת אלישע כהן, וההתרגשות הייתה בשיאה.