צהרון 'אייריס' בהוד השרון הוא צהרון מיוחד. לומדים בו ילדים מגיל הגן ועד גיל כיתות ג' ו-ד', כולם לומדים ביחד באווירה משפחתית. אחת המטרות העיקריות בצהרון הוא עשייה חברתית והילדים עוסקים בפעילות למען הקהילה לאורך כל השנה. בשבוע שעבר אספו הילדים שישה זוגות אופניים אותם תרמו לבית ספר 'צורים' לחינוך מיוחד בהוד השרון.

צילום: פרטי

אייריס סאסי מנהלת הצהרון מסבירה: "הצהרון שלנו בשונה מצהרונים אחרים יש לו בידול מחשבתי. אני מטפלת במקצועי, עוסקת בנמרולוגיה ובכישורים חברתיים ואצלנו בצהרון הפעילות מושתתת על נתינה ותרומה לקהילה.  זה חלק מאוד חשוב בעשייה שלנו במהלך השנה. הילדים לומדים להכיר את האחר והשונה, לתרום ולא רק לקבל.

"בשבוע שעבר החלטנו לעשות מעשה ולתרום לבית ספר צורים בהוד השרון לחינוך מיוחד. הרעיון הכללי שבשיעורי ספורט בבית הספר מעבירים לילדי בית הספר מיומנות לחיים כמו רכיבה על אופניים כדרך להשתלב בחברה ומעבר לזה הם לומדים אומנויות של שיווי משקל ותחושה של ביטחון. לכן החלטנו לאסוף עבורם אופניים. כאשר השגנו שישה זוגות אופניים פנינו לעירייה שהקצו עבורנו רכב על מנת לעשות את ההעברה מהגן לעבר בית הספר.

"בדרך הזאת אנחנו ממשיכים. בחנוכה הילדים יאפו עוגות שיימכרו להורים בעלות של 20 שקל ואת הכסף נתרום לעמותת צמד לכלבי נחייה לעיוורים. נעשה מפגש של הורים וילדים בחג החנוכה עם אבי, תושב העיר שמשתמש בכלב נחייה, כדי ללמוד ולהכיר את השונה. המטרה להכיר את הקהילה השונה להבין את השונות.

מה המטרה?

"אני מאמינה שילד שייחשף לשונות מגיל קטן  הוא יידע לקבל ולהכיל בעתיד.  אני מאמינה שמרגע שנותנים לילד לחוות חווית כאלה מגיל קטן, בעצם אנחנו מגדלים דור טוב יותר".