ביום שישי האחרון סיירו עובדי ומנהלי עיריית הוד השרון יחד עם חברי מועצת עיר, ראש העירייה חי אדיב, סגן ראש העיר יגאל שמעון, מנהל הפרויקט דרור בן יואב ואדריכל הפרויקט ארז לוטן במתחם פארק הוד השרון.

צילום: עיריית הוד השרון

במהלך הסיור נחשפו המשתתפים להיקפה  של המערכת הייחודית לטיהור והשבת מי קולחים, במסגרתה מוזרמים לירקון מידי שנה 12 מיליון קוב מים מטוהרים כחלק מהפרויקט הלאומי לגאולתו, המים הזורמים ממכון הטיהור של העיר, עובר דרך אגני האחו לח הירוקים ולאגם האקולוגי לטיהור נוסף ומושבים לבסוף לירקון. עוד ראו המשתתפים את מגוון מרחבי, הטבע, הנופש והפנאי של הפארק החדש ונחשפו למאות מיני בעלי החיים, הדגים ובעלי כנף שהפכו באחרונה את הפארק לביתם.

עוד טרם ביקור הצוות העירוני, סיירו ביום שלישי האחרון במקום גם נציגי רשות המים וחברת מקורות.

ראש רשות המים, גיורא שחם: ציין כי מדובר באחד מפלאי עולם מעצם היותו של המקום פארק אקולוגי טבעי יחיד מסוגו  והוסיף כי מדובר בדוגמה חיה ליישומה של מערכת מחזור מים עד להחייאה של הירקון.

 דרור בן יואב, מנהל הפרויקט: "פעם אחר פעם שהמבקרים, אנשי מקצוע ומומחים בתחום פוקדים את הפארק המתהווה ונפעמים הן מהתכנון והן מהביצוע בשטח. עיריית הוד השרון, בעזרת צוות מומחים מיוחד השכילה לאסוף מינים וזנים של אלפי צמחי בר, שחלקם אף הוכחדו, ולשתול אותם לאורך גדת הנחל המשוקם, אלו הביאו אליהם בעלי כנף ובע"ח בכלל והפכו את המקום לפארק עוצר נשימה. אנשי הצוות שסבבו לאורכו של הפארק לא הסכימו לוותר על אף פינה והתהלכו מהמעין בחלקו הצפוני ועד חיבורו של הנחל לירקון בדרום. מנכ"ל מקורות שיבח את פועלנו ואת העובדה כי העירייה מעבירה הלאה את הידע שצברה ומאפשרת לכל המעוניינים למוד ממנה איך משקמים בצורה מדהימה שכזו טבע עירוני".