20 שנים חלפו מאז אירע אסון המסוקים אשר גבה את חייהם של 73 מחיילי צה"ל ובהם שניים מבוגרי תיכון הדרים בהוד השרון. מאז, מידי שנה מקיימים תלמידי התיכון את מפעל ההנצחה העירוני- הוא מרוץ ל.ש.י.ר המוקדש לבוגרים שנהרגו.

תלמידי תיכון הדרים

המרוץ שיתקיים בינואר הקרוב ובו לוקחים חלק תלמידי התיכון מתחיל משאר ישוב, נמשך שלושה ימים ומתפרש על פני כ-190 ק"מ, עד לשובם של הרצים להוד השרון, תוך שהוא מסמל את שובם של הנופלים הביתה.

ריצה שכזו הנמשכת זמן ממושך דורשת מהמשתתפים היערכות מראש, כוח סיבולת וסובלנות לרצים האחרים, שכן מדובר בריצה קהילתית משותפת של מאות משתתפים.

בכדי להגיע מוכנים מתמיד הגיעו ביום שישי האחרון לפארק ארבע עונות הצוות החינוכי של  תיכון הדרים, תלמידי שכבת י"ב, בני משפחות, הורים וחברים כדי להתכונן לרגע האמת. כולם יחדיו רצו ריצה קהילתית ממושכת במשך שעתיים רצופות ונראו נחושים ומתרגשים מתמיד. לפעילות הצטרף ראש העיר, חי אדיב אשר רץ עם המשתתפים ושוחח עימם על חשיבות עשייתם להנצחת הנופלים המתקיימת מידי שנה בשנה כחלק מהפרויקט ועל ערכי אהבת האדם והמדינה.  

הריצה הנוכחית הינה חלק מתקופת הכנה שנועדה להכשיר את המשתתפים לסיים את המרוץ המסורתי בהצלחה. מרוץ ל.ש.י.ר מהווה מסורת מקומית, יוזמה משותפת של תיכון הדרים ורשות הספורט העירונית והינו חלק מהתוכנית העירונית לעידוד הגיוס לצה"ל וממפעל ההנצחה העירוני לבני העיר הגיבורים אשר נפלו לאורך השנים במערכה להגנת הארץ.