בשבוע שעבר הלך לעולמו תושב העיר הוותיק אליעזר נחשון בשיבה טובה והוא בן 102 שנים. אליעזר, ניצול שואה, היה דמות מוכרת ואהובה מאוד בעיר. יהי זכרו ברוך.

אליעזר לוטק נחשון ז"ל והסייעת שלו, אמילי. צילום: פרטי

אליעזר נחשון נולד בוורשה שבפולין בשנת 1915. הוא שרד את שואת היהודים ועל תקופה חשוכה זו כתב ספר בו תיאר את האנטישמיות שהייתה כר פורה לעליית הנאציזם וחיסול הקהילות היהודיות שהיו בפולין בתחילת המאה ה-19. אחרי שניצל מזוועות הנאצים החליט לעלות לישראל. הוא חבר לקבוצת 'השומר הצעיר' במטרה לעלות לארץ. בקבוצה הכיר את אשתו, ברכה. בשנת 1948 עלה לארץ ומיד התגייס לפלמ"ח, שם היה תחת פיקודו של דוד (דדו) אלעזר.

צילום: פרטי

לאחר שחרורו התפנה להקמת המשפחה. נולדו לו שלושה ילדים ובמרוצת השנים משפחתו התרחבה וכוללת כיום גם נכדים ונינים. היה פנסיונר של חברת בזק וחובב כדורגל. בחודש ספטמבר האחרון חגגו לו את יום הולדתו ה-102 במועדון קפה אירופה לשורדי שואה יחד עם בני משפחתו ומחלקת הרווחה של העירייה.

המסר של אליעזר נחשון לדורות הבאים היה: "בחיים לא הכול שמח ולא הכול טוב. אבל בכל שלילי יש נקודה חיובית. תשכחו מהשלילי ותזכרו רק את החיובי והוא ייתן לכם תקווה. תהיו אופטימיים ותצליחו לעבור את החיים בשמחה. אם תגיעו לנקודה מסוימת של וויכוח ביניכם לבין מישהו, תשתדלו במידה מה לוותר ולא להגיע למצב של התרחקות". 

אליעזר ז"ל ונינתו. דור ההמשך

הוא נפטר בשיבה טובה בגיל 102, בשבוע שעבר ביום שלישי.