ביום שבת האחרון, בשעות הבוקר המוקדמות, אלפים מתושבי העיר הוד השרון ואורחיהם, הגיעו לפארק 4 עונות בעיר, לפתיחתה של צעדת הוד השרון אשר התקיימה, כמיטב המסורת, זו השנה ה-21 בעיר, לציון יום השנה ה-31 לנפילתו בשבי של הנווט רון ארד, תושב העיר ובסימן "ושבו בנים לגבולם"- קריאה להשבתם של השבויים והנעדרים אורון שאול, הדר גולדין ואברה מנגיסטו הביתה.

צילום: עיריית הוד השרון

לבושים בחולצות לבנות, אוחזים שלטים, משרוקיות ועוד- היו אלו ילדי גני הילדים ובתי הספר של העיר אשר הגיעו לצעוד יחדיו להזכיר כי גם הדור הצעיר הגדל בהוד השרון זוכר ומוקיר את מעשה הגבורה, לצידם הגיעו משפחות, זוגות, תושבים וותיקים, חברי עמותות וארגונים וכולם יחדיו יצאו לצעדה החשובה שהתקיימה לאורכם של אתרי העיר השונים, היא עיר ילדותו של רון ארד.

השנה לראשונה עברו מסלולי הצעדה בפארק הוד השרון, הפארק האקולוגי הגדול במדינה. הפארק, שנמצא בשלבי פיתוח מתקדמים והינו חלק מפרויקט עירוני רחב היקף להחייאת נחלי העיר וחלק מהפרויקט הלאומי לגאולת הירקון, עתיד להשתרע על שטח של כ- 1,400 דונמים ובמרכזו אגם אקולוגי אותו מקיפים שבילי אופנים, טיילת מרהיבה ומגוון מרחבים לנופש ופנאי.

צילום: עיריית הוד השרון

על קו הזינוק פגשו התושבים בראש העיר, חי אדיב ובמנהל רשות הספורט העירונית, איציק בן דור אשר ברכו אותם על השתתפותם והודו להם על השותפות העירונית בהעלאת הנושא החשוב על סדר היום פעם נוספת.   

לרשות המשתתפים התאפשרה צעידה בשלושה מסלולים: מסלול הארוך שאורכו כ-8.5 ק"מ, מסלול קצר שאורכו כ-5 ק"מ ומסלול נוסף, הוא המסלול הנגיש לבעלי צרכים מיוחדים ועגלות ילדים שאורכו כ-2.5 ק"מ. מסלולי הצעידה סיפקו למשתתפים חווית טיול ייחודית בטבע העירוני של העיר הוד השרון. 

צילום: עיריית הוד השרון

בסיום הצעדה התקיים אירוע לכל המשפחה, בנקודת הסיום בפארק 4 עונות, שכללה הפעלות, דוכני יצירה, אטרקציות, מאהל בדואי, מתקנים מתנפחים ועוד. המשתתפים הרבים קיבלו למזכרת תעודה, כובע ומדליה.