לאחר שבשנה שעברה זכתה נבחרת הרובוטיקה של תיכון הדרים בתואר אלופת העולם ברובוטיקה, ממשיכה בימים אלו הנבחרת המצטיינת, הפועלת מזה 11 שנים במסגרת ארגון FIRST ישראל, בצבירת הישגים מרשימים המדגישים את מצוינת חבריה.

בסוף השבוע האחרון השתתפה הנבחרת בתחרות האזורית הראשונה לשנה זו ובמסגרתה גרפה את המקום הראשון ולצדו זכתה גם בפרס איכות הרובוט היוקרתי שהעניק הארגון לנבחרת עבור ביצוע וייצור הרובוט האיכותי ביותר בתחרות העונה על דרישות המשימה.

ארגון פירסט, במסגרתו פועלת נבחרת הרובוטיקה הדרים, מפעיל אלפי קבוצות של תלמידי יסודי, חטיבה ותיכון ברחבי העולם פעילות ברחבי העולם. הארגון מקדם חיבור של ילדים ובני נוער לטכנולוגיה עכשווית. מדי שנה מתמודדת כל הקבוצות עם פרויקט טכנולוגי מותאם לשכבת הגיל. בסיום הפרויקט מתקיימות תחרויות אזוריות, ארציות ובינלאומיות. הארגון מקדם ערכים של שיתופיות, אדיבות מקצועית, עבודת צוות, מסירות, נחישות, מצוינות, עזרה הדדית ואדיבות בין הקבוצות.

התחרות. צילום: דוברות העירייה

לצד ההתמודדות השנתית עם אתגרי התוכנית והארגון, מפעילה נבחרת הרובוטיקה של תיכון הדרים את קריית הרובוטיקה העירונית אותה הקימו התלמידים לפני כשנתיים במטרה לקדם את החינוך הטכנולוגי חוויתי בהוד השרון באמצעות הפעלת קבוצות רובוטיקה של תלמידי חטיבות הביניים ותלמידי בתי הספר היסודיים בשעות אחר הצהרים בתיכון הדרים, קיום אירועים קהילתיים העוסקים בהנגשת מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה לילדים ובני נוער, קידום ידע טכנולוגי בתנועות הנוער בעיר, חשיפת ילדים עם צרכים מיוחדים לפעילויות טכנולוגיות ועוד.

הנבחרת פועלת בהובלתה של עפרה שהרבני מנהלת קריית הרובוטיקה הדרים ובתמיכת מנהלת תיכון הדרים עירית קרס וזהבית בר לוי, לשעבר מנהלת הדרים ומייסדת נבחרת הרובוטיקה של תיכון הדרים ובתמיכתם של הורים התומכים בפרויקט ומשמשים כמנטורים, בוגרים והורי הקבוצה.  

בוגרי הקבוצה תופסים לאורך השנים תפקידים מובילים ביחידות פיתוח טכנולוגי, סייבר, מודיעין ורובוטיקה בצה"ל ובולטים בהישגיהם האקדמיים, התעסוקתיים והיזמיים.

עם שובם לעיר בסיומה של התחרות בחיפה התקיימה בתיכון הדרים קבלת פנים במיוחד לקבלת הזוכים בנוכחות מנהלת אגף חינוך בעירייה וראש העירייה.